Katowice: Miasto kupi komputery do nauki zdalnej dla podopiecznych domów dziecka

i

Autor: UM Katowice

Katowice: Miasto kupi komputery do nauki zdalnej dla podopiecznych domów dziecka

2020-03-27 8:00

Urząd miasta w Katowicach poinformował o zakupie 83 komputerów dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Nowy sprzęt umożliwi naukę zdalną tym, którzy byli do tej pory wykluczeni cyfrowo. Szczegóły na slask.eska.pl.

Katowice: Miasto kupi komputery dla podopiecznych domów dziecka

Lekcje stacjonarne w szkołach nie odbywają się już od 16 marca, a wiemy że uczniowie do szkół nie wrócą na pewno przed świętami wielkanocnymi. Nauka prowadzona jest zdalnie, przy użyciu systemów teleinformatyczny. Większość uczniów ma dostęp do internetu oraz komputera i może uczyć się w domu. Niestety są też dzieci wykluczone cyfrowe. Mowa o podopiecznych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. I właśnie dla nich miasto zakupi komputery, dzięki którym nauka zdalna będzie możliwa.

- W naszych placówkach jest 95 wychowanków, którzy mieli do dyspozycji tylko kilka komputerów. Dlatego zdecydowałem, ze przekażemy im nowy sprzęt. W sumie zakupiliśmy 83 laptopy, z których nasi podopieczni już korzystają w trakcie zajęć on-line – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic

Na zakup komputerów miasto przeznaczyło 100,6 tys. zł. Dzięki uprzejmości firmy Komputronik sprzęt ten udało się bardzo szybko zakupić i dostarczyć do katowickich placówek. W ten sposób uczniowie mają komfortowy dostęp do nauczania on-line, który jest realizowany w każdej z placówek oświatowych w Katowicach.

Katowickie placówki – zarówno przedszkola, jak i szkoły korzystają z różnych narzędzi, by realizować program edukacyjny on-line. - Korzystając z bezpłatnego osobistego magazynu w chmurze - OneDrive zamieszczonego w witrynie Microsoft, utworzyliśmy dla szkoły konto, na którym znajdują się foldery założone dla każdej klasy z podziałem na poszczególne przedmioty – wyjaśnia Aleksandra Musioł, dyrektor szkoły podstawowej nr 17. Rodzice poprzez dziennik elektroniczny zostali powiadomieni o loginach i hasłach do klasowych kont. W ten sposób utrzymywany jest także bieżący kontakt, jest możliwość zadawania pytań, czy też sprawdzenia poprawności wykonania zadania. Nauczyciele każdego dnia zamieszczają materiały edukacyjne dla uczniów w różnorodnej formie - materiały multimedialne, karty pracy, zadania. Uczniom udostępniane są filmy edukacyjne dostępne w zasobach Internetu oraz proponowane inne formy dostępne w ogólnopolskiej telewizji. Na koncie pojawiają się nie tylko materiały edukacyjne, ale także m.in.: porady pedagoga i psychologa dot. higieny pracy i nauki w domu, bezpieczeństwa w sieci, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy i ćwiczenia z zakresu arteterapii.

Katowice podczas kwarantanny
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?