Katowice: Dom Aniołów Stróżów znowu pomaga. Ruszyła akcja "Uskrzydlamy!" [ZDJĘCIA]

2019-12-03 14:23

Już po raz siódmy wystartowała Świąteczna Akcja Pomocy Dzieciom Uskrzydlamy! Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla dzieci i młodzieży korzystających ze wsparcia Domu Aniołów Stróżów w świetlicach, klubach terapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych na Śląsku i Zagłębiu.

Uskrzydlamy. Kolejna akcja Domu Aniołów Stróżów w Katowicach

Około 180 partnerów - dużych firm, małych punktów usługowych, a także instytucji publicznych, 80 punktów oferujących Dobrą Uskrzydloną Rzecz, wydarzenia towarzyszące, a także wyjątkowe produkty w charytatywnym sklepiku - to w największym skrócie 7. edycja corocznej Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom Uskrzydlamy!, której organizatorem jest Dom Aniołów Stróżów. Inauguracja inicjatywy odbyła się w poniedziałek, 2 grudnia, w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach.

- Cieszymy się, że z każdym kolejnym rokiem nasza inicjatywa gromadzi coraz więcej osób i firm. Na początku było to 20 partnerów. Dziś jest ich już 180. To zarówno duże firmy, małe punkty usługowe, a także instytucje publiczne – mówi Monika Bajka, prezes stowarzyszenia.

Celem Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom Uskrzydlamy! 2019 jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla dzieci i młodzieży korzystających ze wsparcia Domu Aniołów Stróżów w świetlicach, klubach terapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych na Śląsku i Zagłębiu.

USKRZYDLAMY! 2019 to możliwość realnej pomocy dla ponad 700 podopiecznych.

Symbolem akcji są pierniki, wyjątkowe kartki i ozdoby świąteczne, a także DOBRA uskrzydlona RZECZ, czyli produkt albo usługa, z której cały lub część dochodu wesprze działalność Aniołów.

Przygotowane wspólnie z Dziećmi i Przyjaciółmi Domu Aniołów Stróżów ręcznie zdobione pierniczki, świąteczne ozdoby i specjalnie zaprojektowane kartki trafiły do ponad 80 punktów w Katowicach i miastach ościennych. W restauracjach, pubach, kancelariach, salonach fryzjerskich, sklepach jubilerskich, centrach handlowych i w wielu firmach można je nabyć przez cały grudzień. W grudniu odbędą się także kiermasze, świąteczna loteria fantowa w Silesia City Center (14-15 grudnia), Aukcja Charytatywna w Radiu Katowice (21 grudnia), aukcja bombek pomalowanych przez sportowców GKS Katowice (start 6 grudnia w serwisie Allegro.pl), warsztaty w DH SUPERSAM (7 grudnia), czy Zimowy Koncert Charytatywny Mickiewicza (19 grudnia). Natomiast w charytatywnym sklepiku Domu Aniołów Stróżów na PlanPlaneta.pl można kupić m.in. wyjątkowe poszetki od Poszetki, biżuterię, filiżanki, czy torby "Niosę dobro".  

Więcej o akcji na anioly24.pl