Karambol na A2 w kierunku Łodzi. Utrudnienia i objazdy!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Rico_Loeb /zdjęcie ilustracyjne

Karambol na autostradzie A1. Zderzyło się 11 pojazdów

2021-11-28 10:48

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 8. Na wysokości Knurowa zderzyło się 11 pojazdów. 9 samochodów osobowych, samochód ciężarowy i dostawczy. Są osoby ranne.

Straż Pożarna dostała informację o zdarzeniu przed godziną 8. Doszło do niego w Knurowie na wysokości stawu Maczury. - 3 osoby wymagały udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej, której udzielili strażacy. Później te osoby zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch osób do szpitala - mówi Mówi Damian Dudek ze Straży Pożarnej w Gliwicach. Wiadomo, że ranni byli przytomni.

Przyczyny wypadku ustala policja. Na miejscu pracowały 4 zastępy Straży Pożarnej. Przez kilkadziesiąt minut autostrada A1 w kierunku Gliwic była zablokowana. Nie wykluczone, że powodem karambolu było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Dziś rano w województwie śląskim występowała gęsta mgła. Widoczność była mocno ograniczona. Dodatkowo na drogach było ślisko, po nocnych przymrozkach utworzyła się tzw. "szklanka".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE