Jubileusz 75-lecia „Mazowsza w Zabrzu. To będzie niezwykłe widowisko pełne śpiewu, tańca ludowego, powrotu do tradycji

i

Autor: Archiwum Eski

Wydarzenia

Jubileusz 75-lecia „Mazowsza" w Zabrzu. To będzie niezwykłe widowisko pełne śpiewu, tańca ludowego, powrotu do tradycji

2024-01-20 7:51

Mija 75 lat odkąd Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego promuje folklor śpiewem, tańcem i muzyką w Polsce i na całym świecie. Wyjątkowy, jubileuszowy koncert będzie można zobaczyć 20 stycznia 2024 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bilety są w sprzedaży.

Legenda - Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" wypełnia sale widowiskowe po brzegi

Zespół stworzony w 1948 r. przez pasjonata Tadeusza Sygietyńskiego szybko stał się barwną wizytówką Polski za granicą. Zyskał tytuł Ambasadora Kultury Polskiej, a przez Jerzego Waldorffa został nazwany „perłą w koronie Rzeczypospolitej”.

„Mazowsze" przemierzyło już ponad 2 miliona km, dając ok. tysięcy koncertów w ponad krajach na sześciu kontynentach dla ok. 23 mln widzów. Podczas każdego spektaklu prezentują ok. 20 tańców z różnych regionów Polski, w tym z Beskidów, Kujaw, Śląska czy...Mazowsza.

„Mazowsze" z okazji jubileuszu 75-lecia wystąpi w Zabrzu

Zespół składa się z około 170 osób - chóru, baletu i orkiestry. Artyści na scenie tworzą spójną całość, tworząc przepiękną opowieść, prezentowaną śpiewem, tańcem i muzyką. Będzie okazja zobaczyć to na żywo już w sobotę, 20 stycznia 2024 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, gdzie „Mazowsze" będzie świętowało swój wyjątkowy, 75 jubileusz. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Bilety w cenach od 105 do 169 zł są w sprzedaży. Do nabycia osobiście w kasie biletowej DMiT w Zabrzu lub online TUTAJ: jubileusz „Mazowsza" w DMiT w Zabrzu - bilety

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/