Galeria Galena w Jaworznie

i

Autor: Google Maps (printscreen)

Jaworzno. Alarm bombowy w Galerii Galena. Ewakuowano 1000 osób

Do dyżurnego jaworznickiej komendy zadzwonił mężczyzna i powiedział, że podłożył bombę w Galerii Galena. Błyskawicznie rozpoczęto akcję ewakuacyjną, na miejsce wezwano straż pożarną i pirotechników.

O sprawie poinformował jako pierwszy "Dziennik Zachodni".

W piątek 3 marca około godz. 13 do jaworznickiej komendy zadzwonił pewien mężczyzna. Powiedział, że w Galerii Galena (ul. Grunwaldzka) podłożył bombę. Mundurowi zareagowali błyskawicznie.

Na miejsce wezwano policję, pirotechników i 4 zastępy straży pożarnej. Równocześnie rozpoczęto ewakuację klientów i pracowników galerii. Łącznie z terenu kompleksu wyprowadzono blisko 1000 osób. Następnie zagrodzono wejścia oraz wjazd na podziemny parking.

Gdy już wszystkie osoby postronne były bezpieczne, do akcji włączyli się pirotechnicy. Weszli do środka razem z psem przeszkolonym w wykrywaniu ładunków wybuchowych. Na szczęście alarm okazał się fałszywy: żadnej bomby w środku nie było.

Po około dwóch godzinach od zgłoszenia policja zatrzymała mężczyznę odpowiedzialnego za fałszywe zgłoszenie. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE