Mieszkaniec Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk. A San Marino? Na tym pytaniu polegli komentatorzy sportowi

i

Autor: Unsplash Mieszkaniec Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk. A San Marino? Na tym pytaniu polegli komentatorzy sportowi

Quiz

Jak nazwiesz mieszkańca San Marino, Wysp Owczych czy Burkina Faso? Bardzo trudny QUIZ

Pamiętacie łamańce językowe komentatorów meczu Polska-San Marino, kiedy nie wiedzieli, jak poprawnie nazwać obywatela tego kraju? Wbrew pozorom, to naprawdę trudne, a jest wiele krajów, gdzie nazwa wydaje się bardzo oczywista, a tak naprawdę popełniamy wiele błędów. Sprawdźcie w naszym Quizie, czy wiecie, jak nazywają się obywatele danych krajów.

QUIZ: Mieszkaniec Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk. A San Marino? To łamaniec językowy

Jak nazwać mieszkańca Bangladeszu? Albo jak nazywają się mieszkańcy Mauritiusa? Nazywanie obywateli niektórych państw może sprawić prawdziwy ból głowy i doprowadzić do niezłej gimnastyki języka. Przykład? Mecz Polska-San Marino, gdzie komentatorzy nie bardzo wiedzieli za bardzo, jak nazywają się obywatele tego kraju. Sanamarianie? Sanmaryjczycy? No nie byli nawet blisko, ale brawa za próbę!

W poniższym quizie sprawdzicie swoją wiedzę z tego zakresu i... musimy ostrzec, bowiem będzie trudno, a nawet bardzo trudno. Odpowiadając na 7 z 11 pytań możecie już powiedzieć, że jest to dobry wynik. Maksymalną ilość punktów będzie bardzo trudno zdobyć, ale nie zrażajcie się, w końcu nie każdy wie, jak nazywa się mieszkaniec Palau czy Laosu. 

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk. A San Marino? Komentatorzy sportowi nie wiedzieli. Bardzo trudny QUIZ

Pytanie 1 z 11
Skoro o San Marino była już mowa, to jak nazwiemy obywateli tego kraju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE