Irządze: Po 6 miesiącach wyszedł z więzienia i na oczach dzieci zabił teściową

2023-01-12 15:49
Nóż
Autor: Pixabay zdj. ilustracyjne.

Po 6-miesięcznym pobycie w więzieniu Rafał udał się do domu. Żona nie wpuściła go do domu. Wcześniej złożyła pozew o rozwód i bała się o swoje życie, bo mąż groził jej przez telefon. 35-latek wybił szybę i rzucił się z pięściami na teściową. Wszystkiemu przyglądały się jego dzieci.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu Rafałowi W.. Mężczyzna 6 października 2022 roku, wyszedł z więzienia, w którym odsiadywał karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Jak ustalili śledczy mężczyzna udał się do swojego domu w miejscowości Irządze w powiecie zawierciańskim. Żona mężczyzny nie otworzyła mu jednak drzwi, gdyż obawiała się jego reakcji na złożenie przez nią pozwu rozwodowego.

W trakcie pobytu w zakładzie karnym Rafał W. telefonicznie groził jej bowiem pozbawieniem życia poprzez wysadzenie domu - przekazał prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

35-latek wybił szybę w oknie kuchennym wszedł do domu i zaczął okładać pięściami po głowie teściową. Później wziął nóż i rzucił się na żonę. Kobieta zdołała uciec z domu do sąsiadów. Pięć minut później do domu sąsiadów przybiegli także dwaj synowie Rafała W. w wieku 9 i 3 lat i jeden z nich powiedział, że tata zabił babcię. 

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali zakrwawionego Rafała W., który na ich widok próbował odjechać samochodem. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy do domu weszła pokrzywdzona w towarzystwie policjantów zauważyła leżącą na łóżku matkę, która nie dawała oznak życia - mówi prokurator Ozimek.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu kobiety były liczne rany kłute klatki piersiowej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE