Intel Extreme Masters w tym roku w całości odbywa się online

2021-02-23 16:59
Intel Extreme Masters
Autor: ESL

Najlepsi gracze z całego świata walczą o pulę nagród 1 350 000 dolarów! Impreza każdego roku przyciągała do katowickiego Spodka tysiące osób, ale z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki w Counter Strike czy StarCrafta fani gier śledzą w swoich domach. Z kolei zawodnicy łączą się ze studiem ESL Gaming Polska w Katowicach przy ulicy Żeliwnej.

- Intel Extreme Masters to wydarzenie, które było kamieniem milowym w rozwoju Katowic. Dzięki tej imprezie wiele liczących się na świecie firm zwróciło uwagę na stolicę województwa śląskiego, jako potencjalnego miejsca do ulokowania siedziby swoich przedsiębiorstw. Stawiają na nas zwłaszcza firmy z branży nowych technologii i nowoczesnych usług biznesowych. Intel Extreme Masters to także wydarzenie, dzięki któremu w Katowicach powstaje Dzielnica Nowych Technologii i Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny – mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice.

Finały Intel Extreme Masters, najważniejszego turnieju e-sportowego na świecie, odbywają się w Katowicach od 2013 r. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdzają statystyki. Finały IEM 2019 w ciągu 157 mln godzin transmisji obejrzało aż 230 mln osób na całym świecie, a do Katowic przyjechało wtedy 174 000 osób. W ubiegłym roku posty na portalu Facebook związane z IEM dotarły do ponad 2 milionów osób.

W turnieju CS:GO wezmą udział 24 drużyny z całego świata, które będą rywalizowały na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych. Każda z drużyn zasłużyła na swoje miejsce, zdobywając punkty w turniejach ESL Pro Tour w ciągu ostatnich miesięcy.

W weekend 26-28 lutego odbędą się półfinały i finały. Zmagania graczy można śledzić wyłącznie w sieci

Aleksander Doba nie żyje