Imielin zyska nową ścieżkę rowerową

2022-10-05 19:36
Powiat bieruńsko-lędziński
Autor: fot. Powiat bieruńsko-lędziński

W Imielinie zostanie przebudowana droga powiatowa 5916S. Dzięki tej inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości prawie 1 kilometra.​ Koszt modernizacji to niecałe 2 miliony złotych.

Mieszkańcy Imielina za 9 miesięcy będą mogli korzystać z wyremontowanego odcinka ciągu pieszo-rowerowego. ​Powiat bieruńsko-lędziński podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę drogi powiatowej przy ulicy Satelickiej. To ma być kompleksowa modernizacja w zakresie budowy ścieżek rowerowych na terenie Imielina.

Konkretnie będzie to 885 metrów chodnika w czerwonym asfalcie, tak jak wyglądają wszystkie chodniki i ścieżki rowerowe w naszym powiecie (...) Uciążliwości związanych z ruchem drogowym dla mieszkańców podczas tego remontu nie będzie, dlatego że część tej ścieżki biegnie poza pasem drogowym - mówi Bernard Bednorz, starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Koszt tej inwestycji to ponad 1 800 000 złotych. Budowa nowej infrastruktury rowerowej będzie łącznikiem miasta Imielin z drogą wojewódzką nr 934 i Jaworznem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE