II Piekarska Parada Motocyklowa „MotoStart już w sobotę, 6 kwietnia

i

Autor: UM Piekary Śląskie

Wydarzenia

II Piekarska Parada Motocyklowa „MotoStart" już w sobotę, 6 kwietnia

2024-04-02 11:42

„Jedziemy dla WTZ Piekary Śląskie" - pod takim hasłem w Piekarach Śląskich przygotowywana jest druga Parada Motocyklowa „MotoStart". Organizatorzy chcą także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo motocyklistów na drogach.

W sobotę, 6 kwietnia odbędzie się II Piekarska Parada Motocyklowa „MotoStart". Cel? Wsparcie WTZ - Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Piekarach Śląskich. Tym razem dłuższa trasa, bo licząca około 13 km.

Pomysł tej imprezy pojawił się tuż przed pandemią. Jak?

Jadąc motocyklem zostałem zatrzymany do kontroli przez policjanta na motocyklu. Sprawdził, wszystko było ok i powiedział: fajnie, ma pan prawko. Zdziwiony zapytałem jak to, ludzie nie mają? A on: nie no, coraz więcej motocyklistów jednak ma" - relacjonuje w zapowiedzi parady główny organizator Tomasz Wesołowski, przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie.

Postanowiłem zorganizować akcję, która po pierwsze spowoduje, że na początku sezonu kierowcy zwrócą uwagę na pojawienie się motocykli, a motocyklistom zwróci uwagę na ich własne bezpieczeństwo" - czytamy dalej. 

Impreza współorganizowana jest m.in. przez piekarską policję, przy wsparciu różnych instytucji. Początek parady o godzinie 12 na parkingu z tyłu marketu MMG Centers, zakończenie - na terenie przy Kopcu Wyzwolenia. 

II Piekarska Parada Motocyklowa „MotoStart

i

Autor: Tomasz Wesołowski/mat.prasowe

QUIZ. Te 10 znaków drogowych sprawia kierowcom największe problemy. A Tobie?

Pytanie 1 z 10
Ten znak mówi nam, że….