Hulajnogi i skutery elektryczne w Katowicach, Sosnowcu i Gliwicach [CENY]

2019-10-30 16:07
Elektryczne hulajnogi opanowały Śląsk
Autor: Wikipedia, CC, 2010 Elektryczne hulajnogi opanowały Śląsk

Hulajnogi i skutery elektryczne to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Są szybsze niż piesze wędrówki i zdecydowanie bardziej ekologiczne niż samochód czy komunikacja miejska. Co istotne, jazda na hulajnodze elektrycznej czy skuterze pozwoli nam uniknąć stania w korku. Z elektrycznych hulajnóg i skuterów możemy skorzystać m.in. w Katowicach, Gliwicach czy Sosnowcu.

Hulajnogi elektryczne 

W Gliwicach, Sosnowcu i Katowicach pojazdy dostarcza blinkee.city. Koszt wypożyczenia hulajnogi to 2,5 zł opłaty startowej, a następnie 49 gr za każdą minutę jazdy. Cena za postój to 9 gr za minutę. Blinkee.city oferuje także wypożyczenie skuterów elektrycznych - 69 groszy za minutę jazdy.

Jak korzystać?

Żeby skorzystać z elektrycznej hulajnogi, należy pobrać aplikację blinkee.city. Jest dostępna zarówno na telefony z systemem IOS, jak i Android. Następnie trzeba podpiąć pod aplikację kartę płatniczą i wybrać pojazd. Żeby z niego skorzystać wystarczy zeskanować kod QR - hulajnoga automatycznie się uruchomi. Kiedy dojedziemy do celu, wystarczy zaparkować pojazd i kliknąć w aplikacji  „zakończ”.

Należy pamiętać, żeby zaparkować hulajnogę w wyznaczonej strefie. Jej granice znajdziesz na wirtualnej mapie dostępnej w aplikacji. Po każdym dniu pojazdy są zabierane przez operatora, ładowane i ponownie rozstawiane w różnych częściach miasta. 

Skutery elektryczne 

Ten sam operator (blinkee.city) umożliwia także wypożyczenie skutera elektrycznego. Zmienia się jednak cena wypożyczenia - 69 gr za minutę jazdy i 9 gr za minutę postoju. Przed jazdą należy też załączyć w aplikacji zdjęcie dokumentu uprawniającego do jazdy. Do każdego skutera dołączony jest kask i nakładka higieniczna.

Z kolei w Gliwicach można skorzystać ze skuterów Hop.City. Cena jest konkurencyjna, bo za minutę jazdy należy zapłacić 49 groszy. Należy doliczyć 2 zł opłaty początkowej.  Co ciekawe, w przypadku korzystania ze skuterów Hop.City nie zawsze musimy mieć prawo jazdy. Osoby, które urodziły się przed 19 stycznia 1995 r. muszą mieć wyłącznie dowód osobisty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE