zbiórka na zakup auta dla hospicjum

i

Autor: jaw.pl

Jaworzno

Hospicjum w Jaworznie zbiera datki na zakup nowego pojazdu. Bez niego wizyty domowe są niemożliwe

Jaworznickie Hospicjum prowadzi zbiórkę pieniężną, z której środki zostaną przeznaczone na zakup nowego pojazdu. Do tej pory pielęgniarki prowadziły także wizyty domowe. Niestety samochód, którym się poruszały, zepsuł się.

Zbiórka na zakup samochodu dla hospicjum w Jaworznie

Jaworznickie hospicjum prosi o pomoc wszystkich mieszkańców miasta. Samochód należący do hospicjum, który służył do dojeżdżania na wizyty domowe zepsuł się. Dlatego Hospicjum rozpoczęło zbiórkę funduszy na nowy pojazd.

Teraz stoimy przed wyzwaniem uzbierania pieniędzy na zakup nowego samochodu dla naszego hospicjum domowego, ponieważ nasz obecny pojazd „odmówił posłuszeństwa” a służył on personelowi medycznemu na dojazd do domów chorych przez ostatnie 11 lat - czytamy w treści zbiórki.

Samochód w Hospicjum jest niezbędny gdyż pacjentów, do których trzeba dojechać na terenie całego miasta, jest około 60. Pielęgniarki do tej pory regularnie odwiedzały te osoby i udzielały im pomocy medycznej. Natomiast w hospicjum przy ulicy Górniczej jest maksymalnie 26 podopiecznych.

Pierwszy pojazd należący do hospicjum został zakupiony w 2000 roku ze środków pochodzących z kościelnych zbiórek. Obecnie w wyposażeniu hospicjum są nadal dwa sprawne pojazdy, jednak ze względy na liczbę pacjentów jest ich za mało - dwa pojazdy przeznaczone są na dojazdy, a jeden samochód jest na potrzeby hospicjum stacjonarnego. 

1 listopada przedstawiciele Hospicjum zorganizują zbiórkę na dwóch cmentarzach komunalnych w Jaworznie, podczas których także będą zbierane fundusze na nowy pojazd. Datki będą zbierane na Wilkoszynie oraz w Szczakowej.

Jaworznickie hospicjum działa od 26 lat

Hospicjum w Jaworznie zostało założone w 1997 roku i rozpoczęło swoją działalność od hospicjum domowego, gdzie lekarze oraz pielęgniarki jeździli do onkologicznie chorych pacjentów. Dzięki pomocy darczyńców placówka istnieje także jako hospicjum stacjonarne (od 2009 roku), w którym pielęgniarki i lekarze pomagają chorym w ich godnym odejściu.