Hokej

Hokej na lodzie: Zagłębie Sosnowiec wzięło srogi rewanż na mistrzach Polski. GKS na kolanach

To prawdopodobnie miało być dość łatwe zwycięstwo obrońców hokejowego tytułu mistrza Polski i pewne prowadzenie 2:0‬ w rywalizacji play-off Tauron Hokej Ligi po wczorajszym zwycięstwie nad Zagłębiem 5:2. Miało, ale nie było. Drużyna z Sosnowca wzięła rewanż za piątkową porażkę i sensacyjnie wygrała aż 4:1.

Zaskakująca porażka GieKSy z Zagłębiem Sosnowiec

Jest całkiem prawdopodobne, że po piątkowej wygranej 5:2 z Zagłębiem Sosnowiec, hokeiści GKS Katowice w sobotnim spotkaniu ćwierćfinałów fazy play-off spodziewali się lekkiego i przyjemnego spacerku i kolejnego zwycięstwa. Zupełnie innego zdania byli goście, którzy w sobotę dali lekcję pokory podopiecznym Jacka Płachty. Obrońcy tytułu rozpoczęli ten mecz bardzo bojaźliwie, czego efektem była utrata gola już w 2. minucie spotkania. Gola dla Zagłębia zdobył Tomasz Kozłowski.

Wyrównanie przyszło w 11. minucie, a autorem trafienia był Bartosz Fraszko. Zagłębie jednak nie straciło animuszu i na 25 sekund przed syreną kończącą pierwszą tercję do braki katowiczan trafił Ryley Lindgren.

Druga tercja to już popis Valtteriego Niemi, który najpierw w 11. minucie a następnie w 17. minucie zdobył dwie bramki. Jak się potem okazało, jego trafienia ustaliły wynik meczu na 4:1 dla Zagłębia Sosnowiec. Stan rywalizacji w ćwierćfinałach play off Tauron Hokej Ligi pomiędzy GKS Katowice a Zagłębiem Sosnowiec to 1:1. Kolejne spotkania odbędą się w Sosnowcu 5 i 6 marca.

Zaskakująca porażka GKS Katowice z Zagłębiem Sosnowiec w Tauron Hokej Lidze ZDJĘCIA