Dzikie wysypisko śmieci w Gorzyczkach

i

Autor: KPP Wodzisław Śląski

Gorzyczki: „Prywatne” wysypisko śmieci przy drodze. Rodzeństwo stanie przed sądem

Dzielnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dzikiego wysypiska śmieci w Gorzyczkach. Interwencję zgłosili pracownicy urzędu gminy. Policjantowi udało się ustalić, kto stoi za nielegalnym pozostawianiem śmieci.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Gorzycach otrzymał zgłoszenie o dzikim wysypisku śmieci, które zgłosili pracownicy Urzędu Gminy w Gorzycach wraz z sołtysem Gorzyczek.

Na poboczu ul. Wiejskiej w Gorzyczkach leżały worki ze śmieciami, które ewidentnie pochodziły z gospodarstwa domowego. Młodszy aspirant Artur Skrzyszowski podjął się wyzwania odszukania właścicieli tych śmieci. Udało mu się ustalić sprawców i przedstawić im zarzut popełnienia wykroczenia z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku.

Brat z siostrą urządzili sobie "prywatne" wysypisko śmieci

Okazało się, że za „prywatnym” wysypiskiem stało rodzeństwo. 40-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego i jego 38-letnia siostra, również mieszkanka powiatu wodzisławskiego usłyszeli zarzut wyrzucenia śmieci na pobocze drogi publicznej, oboje przyznali się do winy.

Uprzątnęli również wyrzucone przez nich śmieci. Wniosek o ich ukaranie już trafił do sądu. Teraz grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5000 złotych lub nagany. Za niedługo rodzeństwo za wyrzucanie śmieci gdzie popadnie odpowie przed sądem.

Jeśli widzisz dzikie wysypisko śmieci, reaguj. Powiadom najbliższą jednostkę Policji lub nanieś zagrożenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Można wskazać samo zgłoszenie, wybierając zagrożenie z katalogu. Jednak policjanci zachęcają do tego, aby opisać krótko występujący problem. Opis tekstowy może pomóc w rozpoznaniu sprawy. Opcjonalnie można również dołączyć plik w postaci zdjęcia lub krótkiego filmu. Pamiętaj, że masz wpływ na bezpieczeństwo i porządek w miejscowości, w której mieszkasz! - informują policjanci.