Piłka nożna

Górnik Zabrze pewnie wygrał z Koroną Kielce. Trójkolorowi umacniają swoją pozycję w tabeli Ekstraklasy

To był dobry poniedziałkowy wieczór dla Górnika Zabrze. Na stadionie przy Roosevelta pewnie pokonali Koronę Kielce, czyli drużynę, która walczy o utrzymanie w Ekstraklasie. Ekipa Jana Urbana strzeliła trzy bramki i bardzo dobrze weszła w rundę wiosenną.

Górnik znów triumfuje. Zabrzanie nie dali szans Koronie

Górnik Zabrze znakomicie wszedł w rundę wiosenną. Najpierw pokonał, w derbach, Piast Gliwice (3:1), a teraz na własnym stadionie nie dał szans Koronie Kielce. Drużyna prowadzona przez Jana Urbana wygrała znów 3:1 i umocniła się w tabeli Ekstraklasy. Górnik zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 32 punktów.

Jeszcze przed przerwą Górnik wypracował sobie na tyle bezpieczną, dwubramkową, przewagę, że mógł na drugą połowę wyjść w dobrych nastrojach. Kielczanie wzięli się jednak za odrabianie strat i zaczęli w meczu przeważać. Udało im się strzelić także kontaktową bramkę na 2:1. Szybko jednak odpowiedzieli Trójkolorowi. Po ośmiu minutach od gola Shikavki, podwyższyli rezultat na 3:1. Do siatki strzeżonej przez bramkarza Korony trafił Kapralik.

W następnej kolejce Górnik zmierzy się z Widzewem Łódź. Mecz zaplanowano na 25 lutego (godz. 15).

Górnik Zabrze – Korona Kielce 3:1 (2:0)

1:0 Zator (35, bramka samobójcza), 2:0 Musiolik (39), 2:1 Shikavka (68), 3:1 Kapralik (76)

Górnik: Bielica – Sekulić (79 Barczak), Szala, Janicki, Siplak – Rasak, Pacheco (66 Czyż), Kapralik, Podolski (88 Krawczyk), Ennali (87 Lukoszek) – Musiolik (66 Kozuki). Trener: Jan Urban.

Korona: Forenc – Briceag, Trojak, Malarczyk, Zator – Takac (83 Bąk), Trejo (55 Fornalczyk), Nono, Remacle, Błanik (74 Konstantyn) – Dalmau (55 Shikavka). Trener: Kamil Kuzera.

Żółte kartki: Sekulić, Kapralik