WOŚP Gliwice

i

Autor: M. Buksa / UM Gliwice

Gliwice: Mężczyzna chciał się zabić w trakcie finału WOŚP na rynku. Uratowali go policjanci

Policjanci z Gliwic kilkanaście godzin przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymali informację, że jeden z mieszkańców w trakcie imprezy na gliwickim rynku chce odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej reakcji służb mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Kilkanaście godzin przed finałem WOŚP do gliwickiej policji wpłynęła informacja od jednej z instytucji, która otrzymała ją z kolei od desperata. Ten zadeklarował, że w trakcie wspomnianej imprezy odbierze sobie życie. Natychmiast rozpoczęto działania poszukiwawcze. Ustalono dane i uzyskano wizerunek, który trafił do wszystkich patroli – informują policjanci z Gliwic.

W niedzielę, 29 stycznia 2023 r., policjanci gliwickiej drogówki zauważyli na ul. Dworcowej wśród pasażerów autobusu komunikacji miejskiej, mężczyznę, który przypominał tego poszukiwanego.

Radiowóz pojechał za autobusem, po czym na przystanku, jeden z mundurowych wszedł do pojazdu i wyszedł za wysiadającym mężczyzną, który udał się w stronę ul. Dolnych Wałów. Policjanci postanowili go zatrzymać i wylegitymować. Okazało się, że zatrzymanym mężczyzną był poszukiwany.

Jak dodają policjanci, gliwiczanin znajdował się w słabej kondycji psychicznej, dlatego postanowiono wezwać załogę ratownictwa medycznego. Mężczyznę przetransportowano do szpitala, gdzie został przekazany pod opiekę lekarzy psychiatrów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE