Korek na drodze

i

Autor: Archiwum

Na drogach

Gigantyczne korki w Skoczowie. Drogowcy zamknęli węzeł na DK 81

Węzeł Harbutowice na trasie DK 81 został zamknięty na czas remontu. Od wczesnych godzin porannych kierowcy stoją w ogromnych korkach, szukając alternatywnych dróg dojazdu do Bielska-Białej. Objazd ma aż 18 km długości.

W czwartek rano rozpoczął się remont nawierzchni jezdni węzła Harbutowice na trasie DK 81. Popularna wiślanka została niemal całkowicie zakorkowana, bo kierowcy zaskoczeni nagłą zmianą organizacji ruchu szukali alternatywnych dróg dojazdu do Bielska-Białej. Proponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad objazd wynosi aż 18 km.

Utrudnienia drogowe na DK 81

GDDKiA poinformowała o planowanym remoncie dwa dni wcześniej. Zamieściła także mapkę utrudnień drogowych i zaznaczyła objazd. Niestety, jak się okazało w praktyce, kierowcy muszą nadrobić aż 18 km, jeśli chcą skorzystać z proponowanego objazdu. Nic więc dziwnego, że wielu z nich szuka innych lokalnych dróg dojazdu.

Objazdy na trasie DK 81

Objazd w kierunku Bielska-Białej wytyczony został przez Węzeł „Cieszyn-Wschód”. Pojazdy poruszające się od strony Skoczowa w kierunku Bielska-Białej skierowane zostaną jezdnią drogi ekspresowej S-52 w kierunku Cieszyna do wspomnianego Węzła „Cieszyn-Wschód”, na którym zmuszone będą do zawrócenia w kierunku Bielska-Białej.

Utrudnienia w ruchu potrwają do piątku 26.05.2023 do godz. 22.00.

Alternatywnym objazdem dla pojazdów osobowych może być wybór trasy poprzez ul. Bielską i Górecką a następnie dalej włączenie do ruchu w kierunku Bielska-Białej na Węźle „Brenna”. W związku z zaistniałymi utrudnieniami GDDKiA prosi kierowców o wyrozumiałość i uwzględnienie objazdu przy planowaniu podróży.

Wiadomości ze Śląska

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/