Galeria Libero w Katowicach trafi na sprzedaż? Inwestor chce odzyskać pieniądze

2022-12-14 12:55
Galeria Libero Katowice
Autor: KATARZYNA ZAREMBA / SE Otwarcie Galerii Libero w Katowicach

W 2018 roku przy ulicy Kościuszki w katowickiej dzielnicy Ligota nastąpiło oficjalne otwarcie centrum handlowego Galerii Libero. Okazuje się, że po ponad 4 latach od otwarcia obiekt może zostać wystawiony na sprzedaż.

Galeria Libero została otwarta 15 listopada 2018 roku. W dniu otwarcia przed obiektem zebrały się tłumy ludzi. Wtedy była to czwarta galeria handlowa w Katowicach.

W środku do dzisiaj możemy znaleźć ponad 150 sklepów, punkty usługowe, strefę restauracyjną, czy też m.in. kręgielnie i kino.

Galeria Libero na sprzedaż?

Portal katowice24.info informuje, że Galeria Libero już w 2023 roku może zmienić właściciela. Obecny właściciel spółka Echo Investment zainwestowała w centrum handlowe 350 mln złotych. Teraz jeśli znajdzie się kupiec inwestor odzyska zainwestowane pieniądze.

Obroty Libero w trzech kwartałach 2022 r. były wyższe o 91 proc. niż w analogicznym okresie 2020 r., natomiast odwiedzalność – o 69 proc. wyższa. Ten trend zwyżkowy oraz stabilny poziom komercjalizacji obiektu sprawia, że Libero jest gotowym i atrakcyjnym produktem inwestycyjnym i jego sprzedaż byłaby naturalnym krokiem w realizacji naszej strategii rentownego wzrostu – poinformowała portal katowice24.info Weronika Ukleja-Sałak, rzecznik prasowy Echo Investment S.A.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE