Fundacja Iskierka remontuje Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka! Szczegóły na slask.eska.pl

2020-10-23 15:11 KA
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
Autor: Dariusz Brombosz

Kolorowe ściany z namalowanymi zwierzakami, wygodne pufy w gabinecie psychologa i przestronna kuchnia. Fundacja iskierka i firma Tauron remontują 4 piętro Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Znajdują się tam oddziały Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Neurochirurgii Dziecięcej. Szczegóły na slask.eska.pl

Co się zmieni po remoncie?

Przede wszystkim wygląd całego piętra. Ściany zostaną pomalowane kolorową farbą a na nich - na prośbę małych pacjentów - artyści namalują zwierzęta. Część prac udało się przeprowadzić latem. To m.in. remont i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienek.

- Cały gabinet psychologa jest już ładnym miejscem. Są pufy, więc dzieci się na nich kładą, siedzą. To też sprzyja rozmowie pomiędzy dzieckiem a psychologiem - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

Z małej klitki do nowego, większego pomieszczenia została też przeniesiona kuchnia.

- Remontujemy i doposażamy kuchnię po to, żeby rodzice mogli na oddziale smacznie i kolorowo przygotować posiłki dla swoich dzieci - dodaje Czernicka-Siwecka.

Prace remontowe utrudnia epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia.

Na razie trwają głównie prace projektowe i wszystko to, co można zrobić bez bezpośredniego wchodzenia na oddział. Pracownicy fundacji i ekipa remontowa są w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala. 

– Wielkie słowa uznania dla Fundacji ISKIERKA i partnera projektu Grupy TAURON za wsparcie remontu dziecięcych oddziałów onkologii oraz neurochirurgii. Cieszymy się, że po kilkumiesięcznej przerwie prace mogą ruszyć ponownie. Dzięki remontowi mali pacjenci, ich opiekunowie oraz nasz personel medyczny funkcjonować będą na co dzień w bardziej komfortowym otoczeniu, co pomoże w terapii i choć trochę ułatwi dzieciom trudny czas leczenia. Fundacja ISKIERKA po raz kolejny w istotny sposób wspiera nasz szpital. Teraz, w trudnym czasie pandemii, taka pomoc jest tym cenniejsza. Dobrze jest mieć takich przyjaciół – mówi Marian Kreis, dyrektor Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Jak długo potrwa remont?

Prace utrudnia epidemia koronawirusa, ale Iskierka liczy, że pod koniec przyszłego roku mali pacjenci będą mogli w pełni korzystać z odnowionych pomieszczeń.

Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów