Fotopułapki pomogą łapać przestępców

2021-02-23 12:50 JSK
Fotopułapki pomogą łapać przestępców
Autor: UM Świętochłowice Fotopułapki pomogą łapać przestępców

Straż Miejska w Świętochłowicach wypowiada wojnę zaśmiecającym tereny zielone w mieście. Pomóc mają w tym zamontowane fotopułapki w różnych miejscach w mieście.

Opony, zużyty sprzęt AGD, stare wersalki, fotele a także zwykłe śmieci - to wszystko trafia na dzikie wysypiska śmieci. Strażnicy miejscy w Świętochłowicach postanowili walczyć z tym procederem i w różnych miejscach miasta zamontowali fotopułpki.

- Największy problem jest kiedy raz ktoś coś wyrzuci. Potem najczęściej dokładane jest przez następną osobę i tworzy się miejsce gdzie ludzie myślą, że można składować śmieci – mówi Bogdan Bednarek komendant Straży Miejskiej w Świętochłowicach.

Fotopułapki montowane będą na terenach gminnych w miejscach, gdzie notuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. W przyszłości będą także montowane w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw.

Fotopułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne i długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia montowane przez świętochłowicką Straż Miejską pracują przez całą dobę. Wykonują również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch.

W Zabrzu powstał ekomural pochłaniający smog