Kierowca TIRa

i

Autor: pixabay

Praca

Firma z Niemiec szuka pracowników w Bytomiu. Miasto odpowiada na krytykę

Niemiecka firma transportowa szuka pracowników w Bytomiu na Śląsku. Ogłoszenie udostępniło miasto, za co spotkało się z falą krytyki. Urzędnicy tłumaczą, dlaczego urząd miasta pomaga niemieckiej formie w znalezieniu chętnych do pracy.

Niemiecka firma Mosol poszukuje pracowników. Ogłoszenie o naborze znalazło się na jej stronie przedsiębiorstwa. Zostało przetłumaczone i udostępnione w oficjalnej witrynie internetowej miasta Bytomia, a następnie w mediach społecznościowych. Niektórym mieszkańcom bardzo się nie spodobało. Na urzędników spadła lawina krytyki.

Firma z Niemiec szuka pracowników w Bytomiu

Przedsiębiorstwo Mosolf jest dostawcą usług systemowych dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie i zajmuje się transportem nowych i używanych samochodów. W Polsce ma spółkę CAT Mosolf Polska Sp. z o.o. Centrum logistyczne i serwisowe pojazdów mieści się w Bytomiu. Obecnie firma poszukuje kierowców z prawem jazdy kat. C+E do przewozu samochodów.

Gdy ogłoszenie znalazło się na profilu Bytomia na Facebooku z miejsca na urzędników posypały się gromy.

"Propagujecie drenaż ludzi z Bytomia? To działanie na szkodę miasta" - dowodził jeden z komentujących.

"Zachęcanie mieszkańców do wyjechania z miasta na profilu miasta - tego jeszcze nie grali" - dopowiadał kolejny komentator.

"Profil miasta ma służyć miastu a nie prywatnej firmie. Widać brak jest tematów i miasto nie ma nic do zaoferowania poza ofertą pracy u Niemca" - irytuje się kolejny mieszkaniec.

Po fali krytyki urząd miasta postanowił odnieść się do najważniejszej kwestii wspierania prywatnej firmy w rekrutacji pracowników. Okazuje się, że ogłoszenie ukazało się pierwotnie w Powiatowym Urzędzie Pracy. Przedsiębiorstwo zwróciło się oficjalną drogą do PUP z prośbą o nagłośnienie naboru. I prośba została spełniona.

"Wszędzie, gdzie miasto prowadzi dobrą współpracę z przedsiębiorcami, odpowiada na prośby przedsiębiorców o wsparcie - informuje urząd miasta w Bytomiu.

Jacy pracownicy są poszukiwani?

Spotkanie w sprawie pracy z przedstawicielem CAT Mosolf Polska odbędzie się 18 października w Bytomiu, przy ul. Węglowej 2. Dodatkowych informacji udziela pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu, ul. Łagiewnicka 15, pokój nr 56, lub pod nr. tel. 32 810 22 57 lub 533 366 692. 

PUP informuje, że firma poszukuje do pracy kierowców posiadających prawo jazdy kat. C+E oraz świadectwo kwalifikacji zawodowej 95. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana. Istnieje możliwość uzyskania deklaracji zatrudnienia, którą można przedłożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy i otrzymać skierowanie na szkolenie finansowane przez urząd pracy. Proponowana wysokość wynagrodzenia to 3100 euro/brutto + diety + premie.

Ranking najlepiej płatnych zawodów dla każdego

ZOBACZ w galerii zdjęciowej

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE