Drogowcy przebudowali skrzyżowanie na DW 941 w Ustroniu

i

Autor: Google Maps

Komunikacja

Drogowcy przebudowali skrzyżowanie na DW 941 w Ustroniu. Koniec z groźnymi wypadkami?

2023-11-20 11:59

Zakończona została przebudowa skrzyżowania DW 941, popularnej „wiślanki”, z ulicami Kozakowicką i Dominikańską w Ustroniu. Na tym odcinku dochodziło do wielu dramatycznych wypadków. Koszt inwestycji wyniósł ponad 13 mln zł.

Nowoczesna infrastruktura drogowa, a przede wszystkim bezpieczniej

Wybudowano chodniki w obszarze skrzyżowania, a także między innymi przebudowano istniejące zjazdy indywidualne i publiczne, ustawiona została sygnalizacja świetlna. Drogowcy zakończyli przebudowę skrzyżowania DW 941, popularnej „wiślanki”, z ulicami Kozakowicką i Dominikańską w Ustroniu.

Przebudowa jest inwestycją poprawiającą jakość infrastruktury, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu. Na tym odcinku dochodziło do wielu groźnych wypadków. 

Inwestycja na skrzyżowaniu „wiślanki” z ulicami Kozakowicką i Dominikańską pochłonęła ponad 13 mln zł

ZDW podało, że konstrukcja drogi została wykonana z wykorzystaniem najnowszych technologii. Warstwy bitumiczne wykonano z asfaltów wysokomodyfikowanych. Przewidywana trwałość dróg przebudowywanych i budowanych wynosi 50 lat.

Droga 941 jest kontynuacją krajowej 81. Łączą się one w podskoczowskich Harbutowicach. Tym szlakiem można dojechać z Górnego Śląska do turystycznych miejscowości w Beskidzie Śląskim.

Skrzyżowanie przebudowała firma Strabag Infrastruktura Południe. Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu samorządu województwa śląskiego, kwotą 13,7 mln zł. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE