Dramatyczny pościg policji w Brzegu. Kierowca uciekł przez osiedla

2022-11-24 13:01
Policyjny pościg w Brzegu
Autor: Policja Brzeg Policjanci dogonili uciekającego kierowcę.

Policyjny pościg w centrum Brzegu w woj. opolskim miał dramatyczny przebieg. Policjanci wielokrotnie próbowali zajeżdżać drogę uciekającemu kierowcy. Lecz bezskutecznie. Ostatecznie doścignęli go na osiedlu, do którego wjechał mężczyzna. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki.

Pościg policji w Brzegu

Policjanci w Brzegu prowadzili rutynowe kontroli pojazdów na ulicach. Ich uwagę przykuł citroen C5, który miał niesprawne światłą mijania. Postanowili go zatrzymać, jednak kierowca nie zareagował. Dodał gazu, minął policyjną kontrolę i zaczął uciekać w szaleńczej jeździe.

Policjanci momentalnie zaczęli pościg. Zawiadomili także komendę policji i w akcję włączyły się inne radiowozy.

- Kierujący zlekceważył polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg. W tym czasie poinformowali oficera dyżurnego, który w akcję zaangażował inne patrole - informuje policja w Brzegu.

Kierowca uciekał citroenem

Kierujący citroenem w dalszym ciągu nie reagował na wydawane polecenie. Po drodze spowodował kolizję z innym samochodem i uszkodził znak drogowy.

Nagranie z szaleńczej ucieczki zostało udostępnione przez policję.

Już po kilku minutach policjanci z ruchu drogowego wspólnie w kryminalnymi zatrzymali mężczyznę na jednej z ulic w mieście. Szczegółowa kontrola pokazała, że 35-latek w samochodzie miał ukryte narkotyki. Kilkanaście gramów amfetaminy zostało zabezpieczone i przekazane do policyjnego laboratorium, a podejrzewany zatrzymany.

Szaleńcza ucieczka przed policją w Brzegu

Zobacz nagranie wideo

Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu niezatrzymania się do kontroli i posiadania narkotyków. Dodatkowo okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę, bo miał cofnięte uprawnienia. Odpowie on również za szereg wykroczeń drogowych. Została mu również pobrana krew na obecność narkotyków.

35-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Musi się on również liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu prokurator zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE