Teren dawnego browaru Kmicic w Częstochowie na sprzedaż.

i

Autor: Śląska Krajowa Administracja Skarbowa

Dawny browar "Kmicic" w Częstochowie został wystawiony na sprzedaż ZDJĘCIA

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa wystawiała na licytację teren dawnego browaru "Kmicic" w Częstochowie wraz z zabytkowymi budynkami. Cena wywoławcza kompleksu, który znajduje się przy ul. Ogrodowej, wynosi 2,6 mln zł.

Teren dawnego browaru w Częstochowie na sprzedaż

15 marca - w siedzibie Drugiego Urzędu Skarbowego w Częstochowie - o godz. 11 odbędzie się licytacja terenu dawnego browaru "Kmicic" - informuje Śląska Krajowa Administracja Skarbowa na swojej stronie internetowej. 

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość (o powierzchni 2,0799 ha), w której skład wchodzą obiekty wpisane do ewidencji zabytków - budynek słodowni i maszynowni. 

Oszacowana wartość nieruchomości wynosi 3,45 mln zł, natomiast cena wywoławcza to 75 proc. tej kwoty, czyli 2,59 mln zł. - Osoba, która chce przystąpić do licytacji powinna złożyć wadium w wysokości 10 proc. oszacowanej wartości nieruchomości - informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. 

Od 28 lutego do 14 stycznia w dni robocze będzie można oglądać nieruchomość oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego. 

Częstochowski kompleks browarowy, co widać doskonale na załączonych poniżej zdjęciach, niszczeje i z roku na rok wygląda coraz gorzej. Czy uda się go uratować? Przekonamy się o tym w niedalekiej przyszłości. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE