Dawid Podsiadło w Chorzowie. Ekstatyczny koncert z Vito Bambino, Darią Zawiałow, Ralphem Kaminskim i Arturem Rojskiem

Dawid Podsiadło w Chorzowie dał koncert na Stadionie Śląskim zapraszając na scenę niezwykłych gości. Piosenki zaśpiewane z Arturem Rojkiem, Ralphem Kaminskim, a zwłaszcza Vito Bambino i Darią Zawiałow były cudownym muzycznym przeżyciem. Ponad 50 tys. fanów śpiewało je na stojąco.

Dawid Podsiadło - koncert w Chorzowie

Dawid Podsiadło uważany jest za niekwestionowanego króla muzyki w Polsce. Jego kompozycje trafiają regularnie na listy przebojów. Charakterystyczny głos Dawida Podsiadły rozpoznawany jest bez problemu zarówno przez wieloletnich fanów jak i osoby, które dopiero od niedawna wsłuchują się w jego piosenki.

Nic dziwnego, że koncert Dawida Podsiadły w Chorzowie na Stadionie Śląskim, był wielkim wydarzeniem. Fani czekali na niego od dwóch lat! Pierwotnie miał się odbyć w 2020 roku. Potem w czerwcu 2021, a następnie we wrześniu 2021. Za każdym razem na przeszkodzie stały względy epidemiczne. Ostatecznie koncert odbył się w sobotę, 25 czerwca 2022 i pozostanie w pamięci uczestników na długie lata.

Dawid Podsiadło kiedyś i dziś

Koncert Dawida Podsiadły. Goście specjalni

Dawid Podsiadło od początku planowania koncertu w Chorzowie, który jest częścią większego tour po Polsce, zapowiadał, że na scenie pojawią się liczni goście specjalni. Jacy? To było wielką tajemnicą do samego końca.

Ostatecznie w Chorzowie z Dawidem Podsiadłą zaśpiewali:

 • Daria Zawiałow
 • Vito Bambino
 • Ralph Kaminski
 • Artur Rojek

Skąd taki dobór wykonawców?

Artur Rojek wywodzi się z Mysłowic, dlatego wspólne wykonanie piosenki "Długość dźwięku samotności" nie powinno nikogo dziwić. To był niejako naturalny wybór. Ale nowa - bardziej koncertowa wersja utworu - mogła już zaskoczyć. Z całą pewnością nowe elementy instrumentalne dodały jej rytmu i wigoru.

Ralph Kaminski, który pojawił się na scenie, zaśpiewał z Dawidem Podsiadłą utwór "Kosmiczne energie". Można odnieść wrażenie, że Ralph pokochał Śląsk i traktuje go jak drugi dom. Często występuje w indywidualnych projektach w Katowicach - jego koncerty wyprzedawane są w bardzo szybkim tempie. Tym razem wspólny występ z Dawidem będzie pamiętany m.in. z powodu niecodziennego tańca obu wykonawców, który przypominał zabawę w berka.

Daria Zawiałow i Vito Bambino zaśpiewali z Dawidem Podsiadłą wielki przebój z 2021 roku pt. "I Ciebie też, bardzo". Charyzmatyczny Vito Bambino za sprawą swojego miękkiego głosu, któremu nadaje dramatyczny ton, staje się już wielką gwiazdą i chyba nie ma w Polsce wykonawcy, który nie chciałby go zaprosić do współpracy. Daria Zawiałow z kolei zna się osobiście z Dawidem Podsiadłą od czasu wspólnego utworu " Za krótki sen". Piosenkarka cały czas poszukuje inspiracji i swojego miejsca w przestrzeni muzycznej. Trzeba przyznać, że obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się piosenkarek w kraju, co potwierdzają zdobywane nagrody.

Dawid Podsiadło na Stadionie Śląskim. Recenzje fanów

Uczestnicy koncertu Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim nie szczędzą zachwytów nad jego poziomem. Doceniają zarówno nagłośnienie i efekty wizualne. Ogromna scena z długim podestem pozwalała Dawidowi wychodzić pomiędzy fanów zgromadzonych na płycie stadionu. Wielkie dwa telebimy pokazywały zbliżenia jego postaci, a światłą i monitory dopełniały całości. Nawet osoby, które siedziały na skrajnych sektorach nie mogły czuć się poszkodowane. Widoczność była doskonała.

- Koncert Dawida Podsiadło w Chorzowie był genialnym wydarzeniem, spełnieniem marzeń. Dużym zaskoczeniem był cover piosenki „Nic nie może przecież wiecznie trwać” Anny Jantar. Gdy pojawił się Ralph śpiewając „Kosmiczne energie” publiczność dostała niekontrolowanego ataku pisków. Dawid razem z Darią i Vito zaśpiewali swój zeszłoroczny hit z Męskiego Grania „I Ciebie też, bardzo” więc można było drugi raz przeżyć męskie granie - mówi Jagoda Dziubek, dla której koncert Dawida Podsiadły był niesamowitym przeżyciem.

Dawid Podsiadło. Nowe koncerty

Obecna trasa koncertowa Dawida Podsiadły jest niejako zaległością. Na ten rok artysta zaplanował nowe tournee po Polsce. Wśród miast koncertowych ponownie znajdzie się Śląsk. W Katowicach Dawid Podsiadło da koncert 12 listopada 2022 w MCK w ramach trasy Post Produkcja Tour. 

Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Podczas koncertów widzowie usłyszą najnowszą, czwartą płytę studyjną artysty, która niebawem będzie miała swoją premierę. Nie zabraknie również wykonań klasyków z twórczości Dawida Podsiadło, doskonale znanych publiczności.

Koncerty Dawida Podsiadły POST PRODUKCJA TOUR

 • Szczecin - 30.10.2022, Netto Arena 
 • Gdańsk/Sopot - 5.11.2022, ERGO ARENA
 • Wrocław - 7.11.2022, Hala Stulecia
 • Kraków - 10.11.2022, TAURON Arena Kraków
 • Katowice - 12.11.2022, MCK Katowice
 • Łódź - 24.11.2022, Atlas Arena Łódź
 • Poznań - 30.11 + 1-2.12.2022, MTP (Pawilon 3A)
 • Warszawa - 6-8.12.2022, COS Torwar

Bilety na koncert w Katowicach kosztują od 159 zł.