Dąbrowska Fabryka Pełna Życia ogłasza konkurs na mikrodotacje. Można dostać pieniądze na organizację koncertów, zajęć, warsztatów czy spektakli

2021-05-26 13:47
Konkurs na mikrodotacje w Fabryce Pełnej Życia
Autor: Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej Konkurs na mikrodotacje w Fabryce Pełnej Życia

Koncerty, spektakle, warsztaty. Takich wydarzeń potrzebuje dąbrowska Fabryka Pełna Życia. Dlatego organizacje pozarządowe mające ciekawe pomysły na projekty kulturalne, społeczne, rekreacyjne czy sportowe mogą starać się o mikrodotacje. Może ona wynosić od 3 do 10 tysięcy złotych.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych nie tylko z terenu Dąbrowy Górniczej.

Wnioski można składać do 31 maja 2021 roku.

Dotacje można przeznaczyć na zadania, mieszczące się w większości sfer pożytku publicznego, realizowane na terenie Priorytetowego Obszaru Rewitalizacji Centrum w Dąbrowie Górniczej, w którym mieści się też Fabryka Pełna Życia, bądź dotyczącego tego obszaru.

Ocena wniosków będzie obejmowała kryteria formalne (tj. zgodność wniosku z Regulaminem) oraz merytoryczne, takie jak trafność projektu, spójność i racjonalność działań, zaangażowanie społeczne, oddziaływanie, skuteczność, racjonalność i adekwatność nakładów.

Konkurs na mikrodotacje Fabryka Pełna Życia – działaj z nami! to doskonała szansa nie tylko dla NGO-sów ale też dla tzw. grup nieformalnych, czyli tak naprawdę osób fizycznych współpracujących z podmiotem działającym na rzecz pożytku publicznego.

Przy ocenie merytorycznej propozycji brane będą pod uwagę cele konkursu obejmujące m.in.:

- kreowanie przyjaznej przestrzeni publicznej, sprzyjającej spędzaniu czasu wolnego, podejmowaniu działalności kulturalnej i artystycznej, która będzie miała szansę stać się nową wizytówką Dąbrowy Górniczej,- wdrażanie założeń programu rozwoju branż czasu wolnego – kultury, sportu, turystyki i rekreacji w mieście,- wpisanie się w strategiczne cele spółki Fabryka Pełna Życia, obejmujące m.in. ekologię, zrównoważony rozwój, innowacyjne rozwiązania czy promowanie historii miejsca.

Projekty zrealizować trzeba będzie w okresie od 1 czerwca do końca grudnia tego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE