Czy czeka nas deszczowa jesień? Znamy pogodę na najbliższe dni i na listopad

2022-10-15 16:37
jesień
Autor: pixabay

Czy czeka nas polska złota jesień? Według synoptyków Biura Meteo Cumulus, którzy przygotowali dla nas prognozę pogody, w najbliższym czasie czeka nas dużo słońca i mało opadów deszczu. Jednak nie na długo! Podczas przymrozków temperatura spaść ma poniżej zera. Jaka pogoda czekać nas będzie w kolejnych dniach października? A jaka w listopadzie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Gorąco przed FEN 42! Paweł Jóźwiak musiał rozdzielać zawodników

Synoptycy Biura Meteo Cumulus zaprezentowali nową długoterminową prognozę pogody na najbliższe dni października, a także na listopad. Jak się okazuje – w najbliższych kilku dniach w Polsce będzie naprawdę ciepło. Nie nacieszymy się nim jednak na długo.

Jeszcze w tym miesiącu dojdzie do załamania pogody. Końcówka października przyniesie natomiast pierwsze przymrozki.

Jeszcze do 18 października czeka nas dużo słońca. Zachmurzenie będzie małe, a na ogół – brak opadów deszczu. Temperatura na termometrach będzie utrzymywać się od 18 do 20 stopni Celsjusza.

Trochę gorzej zapowiada się jednak druga połowa października. Po 19 października dojdzie do ochłodzenia.Synoptycy przewidują umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura na termometrach będzie utrzymywać się od 10 do 13 stopni Celsjusza, a w nocy spadać będzie od 4 do nawet 0. Podczas pierwszych przymrozków termometry wskażą -2 stopnie.

Początek listopada również zapowiada się chłodny. Na niebie zauważyć będzie można dużą ilość chmur, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura w dzień utrzymywać się na poziomie ok. 10 stopni, natomiast w nocy - od 4 do 0 stopni Celsjusza.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE