Częstochowa też ma swoją wirtualną strzelnicę. W Kochanowskim strzelają laserami

i

Autor: UM Częstochowa

Częstochowa też ma swoją wirtualną strzelnicę. W "Kochanowskim" strzelają laserami

Częstochowa jest kolejnym miastem w naszym regionie, które doczekało się wirtualnej strzelnicy. Znajduje się ona w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego.

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w Częstochowie 

W Częstochowie otwarto właśnie pierwszą w mieście wirtualną strzelnicę - znajduje się ona w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego. Lokalizacja ta nie jest przypadkowa. W placówce przecież od lat kształci się uczniów klas wojskowych i policyjnych. 

Uczniowie do dyspozycji mają repliki czterech pistoletów krótkich i czterech karabinów długich z nakładką laserową.

- Można celować do tarczy lub skorzystać z ustawień, które pozwalają wirtualnie przenieść strzelających do lasu, wywołać silny wiatr, a nawet sprowadzić ulewę lub śnieżycę. Symulowany jest odrzut, więc użytkownicy mają wrażenie, jakby strzelali z prawdziwej ostrej broni - informuje częstochowski magistrat. 

Będą tu prowadzone szkolenia strzeleckie dla uczniów szkół, które kształcą tzw. klasy mundurowe czy oddziały przygotowania wojskowego. Ma ona być także otwarta dla organizacji pozarządowych zainteresowanych strzelectwem.

Inwestycja kosztowała 195 tys. zł. Pomysł zrealizowano, dzięki rządowemu programowi "Strzelnica w powiecie" (80 proc. kosztów sfinansowało Ministerstwo Obrony Narodowej, pozostałą kwotę dorzuciło samo miasto).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE