Czarne strefy zamiast narodowej kwarantanny? Województwo śląskie spełnia kryteria!

2020-11-12 14:08
Czarne strefy zamiast narodowej kwarantanny? Województwo śląskie spełnia kryteria!
Autor: pexels Województwo śląskie znalazło się w czarnej strefie

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wciąż jest wysoka, ale od kilku dni utrzymuje się na stałym poziomie. Czy to oznacza, że w Polsce jednak nie zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna? Wszystko zależy od współczynnika zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. W wielu województwach przekroczył on już poziom 70 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Tam mogą powstać tzw. czarne strefy. Szczegóły na slask.eska.pl.

Czarne strefy w Polsce zamiast narodowej kwarantanny? Jakie województwa spełniają kryteria?

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Od kilku dni liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 utrzymuje się na poziomie około 25 tysięcy nowych przypadków dziennie. Jeszcze niedawno premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że jeśli liczba nowych zakażeń będzie wynosiła ponad 30 tysięcy nowych zakażeń przez tydzień to czeka nas narodowa kwarantanna. Co to takiego?

ZOBACZ TAKŻE: Najmniejsze miasta w województwie śląskim. Nie zgadniesz ile mają kilometrów! [GALERIA]

Bardzo zasadnicze zakazy przemieszczania się, poruszania się i wszelkie zakazy, które umożliwią nam realizację scenariusza, który jest najbardziej potrzebny - powiedział Mateusz Morawiecki

Województwo śląskie w czarnej strefie. Co to oznacza?

Jak wyliczył analityk Piotr Tarnawski, obecny wskaźnik średniej z 7 dni liczby nowych zakażeń koronawirusem na 100 tys mieszkańców dla Polski wynosi 65,1 i cały czas rośnie. Jeśli przekroczy 70 to będzie narodowa kwarantanna. Wiele województw już ten wspomniany wskaźnik przekroczyło.

W województwie śląskim wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców wynosi aż 92,2! A to kwalifikuje województwo śląskie do czarnej strefy.

Przypomnijmy, że od kilku dni województwo śląskie jest liderem jeśli chodzi o liczbę dziennych zakażeń koronawirusem. Ponad 4 tysiące nowych zakażeń dziennie w woj. śląskim to ostatnio niestety standard. Gdyby rząd zdecydował się na wprowadzenie lokalnych i regionalnych obostrzeń to niewątpliwie województwo śląskie byłoby objęte tymi obostrzeniami, bo sytuacja epidemiczna jest tutaj bardzo trudna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE