Chorzowski Bank Czasu rozpoczął swoją działalność. Co to za projekt?

2023-01-26 7:00
Chorzowski Bank Czasu rozpoczął swoją działalność. Co to za projekt?
Autor: Facebook/Stowarzyszenie „Koncepcja”

21 stycznia już oficjalnie wystartował Chorzowski Bank Czasu, czyli projekt, który jest najnowszą inicjatywą Stowarzyszenia "Koncepcja". Zakłada on bezgotówkową wymianę usług, przysług i wzajemnej pomocy.

Chorzowski Bank Czasu wystartował. Jest to ciekawy projekt

Chorzowski Bank Czasu działa w Centrum Inicjatyw Społecznych, które znajduje się przy ul. 3 Maja 18. W minioną sobotę, 21 marca, odbyły się pierwsze warsztaty w ramach tego projektu. 

Podczas nich uczestnicy dowiedzieli się, jak w profesjonalny sposób mogą prowadzić swoje profile na Facebooku. Kolejne bezpłatne zajęcia w ramach CBC zaplanowano na 4 lutego o godz. 12. Będzie on dotyczył pisania książek. W trakcie warsztatów będzie można porozmawiać o m.in. storytellingu, wypracowaniu metody pisarskiej, a także o tym jak zainteresować wydawnictwa swoją książką. Spotkania, w założeniu, mają odbywać się regularnie - co dwa tygodnie. 

- Bezpośrednim założeniem projektu jest bezgotówkowa wymiana usług, przysług i pomocy wśród uczestników. Chcemy, aby spotkania Banku Czasu były okazją do integracji lokalnej społeczności, nawiązywania nowych znajomości wśród uczestników - wyjaśniają przedstawiciele Stowarzyszenia "Koncepcja", którzy zapraszają wszystkich mieszkańców aglomeracji do projektu, a nie tylko mieszkańców Chorzowa. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE