Chorzów: Ktoś ukradł 90 dawek szczepionki przeciwko COVID-19 ze szpitala miejskiego. Policja szuka sprawcy

2021-01-29 7:21
Chorzów: Ktoś ukradł 90 dawek szczepionki przeciwko COVID-19 ze szpitala miejskiego. Policja szuka sprawcy
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

W sumie aż 15 ampułek ze szczepionką przeciwko COVID-19 zniknęło z punktu szczepień w przychodni przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Policja szuka sprawcy lub sprawców kradzieży. Już analizowane są zapisy z monitoringu.

Chorzów: Skradziono szczepionki przeciwko COVID-19

Aż 90 dawek szczepionki przeciw koronawirusowi ukradziono ze Szpitala w Chorzowie, brakuje 15-tu ampułek preparatu. Kradzież została zgłoszona w czwartek, 28 stycznia około godziny 16.00.

- Szpital przekazał zapisy monitoringu i złożył obszerne wyjaśnienia, czekamy teraz na dalsze efekty pracy śledczych - mówi nam Kamil Nowak, rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Policjanci przesłuchują świadków i zabezpieczają materiały dowodowe. Mówi Sebastian Imiołczyk z policji w Chorzowie. Sprawdzany będzie m.in. zapis z monitoringu.

- Sprawdzamy wszelkie okoliczności. Na tym etapie trudno wskazać w jaki sposób złodzieje wykradli szczepionki. To jest przedmiotem śledztwa - mówi Sebastian Imiołczyk z policji w Chorzowie.

Skradzione szczepionki znajdowały się na terenie szpitala. To druga taka kradzież w Polsce.

Przypomnijmy, w środę preparat skradziono z przychodni w Iłowie-Osadzie w woj. warmińsko-mazurskim

Mieszkam w Seicento bo szwagier podstępem wyrzucił mnie z domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE