Policja zatrzymała 44-latka, który usiłował oszukać seniorkę metodą na policjanta

i

Autor: KPP Mikołów

Mikołów

Chciał oszukać seniorkę metodą "na policjanta". Wpadł, gdy przyjechała prawdziwa policja

Domniemany policjant zapewniał 82-latkę, że prowadzona przez niego akcja służy rozbiciu grupy przestępczej. Poinstruował kobietę, by oddała gotówkę i biżuterię mężczyźnie, który pojawi się przed jej domem. Na szczęście seniorka okazała się sprytniejsza.

Oszuści lubią podszywać się pod instytucje zaufania publicznego, budując w ten sposób wiarygodną legendę. Udają, że są policjantami lub prokuratorami, żerując na niewiedzy i ufności osób starszych. Próbują wyłudzić pieniądze i kosztowności, co niestety często kończy się utratą życiowych oszczędności. Ale nie tym razem.

W środę 7 czerwca do 82-letniej mieszkanki Mikołowa zadzwonił "policjant". Zapewnił seniorkę, że prowadzona przez niego akcja służby rozbiciu grupy okradającej konta bankowe. Poinstruował kobietę, żeby przekazała biżuterię oraz 33 tys. zł w gotówce mężczyźnie, który wkrótce pojawi się pod jej domem.

Seniorka nie dała się nabrać i zadzwoniła do wnuka, a ten zaalarmował policję. Mężczyzna, który miał odebrać paczkę z pieniędzmi, został zatrzymany. 44-letni obywatel Rumunii usłyszał zarzut usiłowania oszustwa i trafił do tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE