Jarmark Wielkanocny 2024

i

Autor: Pixaby

Bieruń

Charytatywny Jarmark Wielkanocny w Bieruniu 2024. Będzie kiełbasa z grilla, kołocze i konie. Znamy DATĘ

Za nieco ponad miesiąc rozpoczną się Święta Wielkanocne. Z tej okazji w wielu miastach odbędą się wielkanocne jarmarki. Jeden z nich pojawi się w Bieruniu i będzie wyjątkowy, bo charytatywny. Organizatorzy chcą zebrać karmę dla schroniska.

Święta Wielkanocne 2024

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na ostatni weekend marca. Wielka Niedziela wypada 31 marca, a Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia - w dniu, kiedy obchodzimy Prima Aprilis.

Miasta w całej Polsce stopniowo ogłaszają terminy jarmarków wielkanocnych. Jeden z nich odbędzie się w Bieruniu. Za jego organizację odpowiada stowarzyszenie Zielony Bieruń. Znana jest już data tego wydarzenia.

Jarmark Wielkanocny w Bieruniu. Program wydarzenia

Charytatywny Jarmark Wielkanocny odbędzie się 23 marca na ul. Jana w Bieruniu. Mieszkańcy mogą się spodziewać wielu atrakcji, szczególnie ci najmłodsi.

Dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w jeździectwie konnym pod czujnym okiem zawodowców ze stadniny koni KJK Aviator. W planach jest także spotkanie z króliczkiem wielkanocnym, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz malowanie twarzy - kolejność dowolna.

Dla rodzin wizyta na jarmarku to świetna okazja, by stworzyć swoją własną palmę wielkanocną, domek dla owadów, świecę z wosku pszczelego czy las w słoiku. Na liście znalazły się także warsztaty z malowania pisanek. Miłośnicy natury będą zachwyceni - stowarzyszenie rozda chętnym nasiona warzyw, ziół i łąk kwietnych.

Ale to nie koniec atrakcji. Na jarmarku będzie można zobaczyć, jak przebiega proces wędzenia mięsa, a także spróbować wędzonych przysmaków.

Na ul. Jana pojawią się kramy z eko produktami rolnymi, a także całkowicie darmowy catering ze swojskim pieczywem i kołoczami. Oczywiście nie zabranie grilla i ogniska.

"Impreza będzie mieć charakter charytatywny, albowiem zechcemy zebrać karmę dla zwierząt ze schroniska" - podkreślają organizatorzy.