Cena cukru w Niemczech powala! Jest znacznie tańszy, niż w Polsce

2022-10-05 11:25
Cena cukru w Niemczech powala! Jest znacznie tańszy, niż w Polsce
Autor: Fot. Twitter Cena cukru w Niemczech powala! Jest znacznie tańszy, niż w Polsce

Kryzys cukrowy w Polsce trwa w najlepsze. Ale tylko w Polsce. U niemieckich sąsiadów ceny cukru są takie, że tylko pozazdrościć, bo w Polsce ceny za kilogram cukru zaczynają się już powyżej 5 zł, a często można trafić na droższe oferty.

Cena cukru w Niemczech jest szokująca

Kiedy widzi się takie ceny, to aż się chce usiąść i zapłakać. Polak pojechał do Niemiec i w jednym z tamtejszych marketów zrobił zdjęcie ceny cukru. Cena, która praktycznie załamuje każdego, kto w ostatnich miesiącach walczył o cukier w polskich sklepach i mierzył się z wciąż rosnącymi cukru. Kryzys cukrowy trwa zresztą w najlepsze. Ceny cukru sięgają już 7 złotych (A czasem i więcej), a mimo nałożonych limitów w niektórych sklepach cukru jest naprawdę mało. Znalezienie cukru w cenie, jaka jeszcze niedawno obowiązywała (po niemal 100-procentowej podwyżce), czyli za 5 zł, graniczy z cudem.

Polski cukier drogi. Niemiecki cukier niedrogi

Jeden z użytkowników Twittera wstawił niedawno zdjęcie z jednego z supermarketów w Niemczech. Na zdjęciu widać półkę z cukrem, którego nie brakuje. To, co jeszcze bardziej przykuwa uwagę, to cena tego cukru, która wynosi 0,79 euro, co w przeliczeniu po kursie obowiązującym 5 października, wynosi 3,8 zł. 

Cena cukru najwyższa przez inflację - zarabiają spryciarze

Największy wpływ na ceny cukru ma inflacja, która w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Są też tacy sklepikarze, którzy w przygranicznych miejscowościach kupują cukier, który sprzedają drożej w Polsce. Z jednej strony i tak sprzedają taniej niż w większości sklepów, a przy tym są w stanie zarobić. 

Ceny cukru w innych krajach

Dwa miesiące temu dziennikarka Katarzyna Bosacka porównała ceny cukru w innych krajach z tymi w Polsce. Jak wyglądały tam ceny cukru?

  • Anglia – 0,65 GBP = 3,70 zł
  • Szwajcaria – 0,90 CHF = 4,40 zł
  • Hiszpania – 0,77 EUR = 3,66 zł
  • Holandia 0,65 EUR = 3,10 zł
  • Irlandia 0,95 EUR = 4,52 zł
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE