Będzie gdzie świętować. Dąbrowa Górnicza przygotowuje Jarmarki Bożonarodzeniowe

2021-12-06 14:21
Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dąbrowie Górniczej
Autor: Dariusz Nowak Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dąbrowie Górniczej

W tym roku w Dąbrowie Górniczej zostaną zorganizowane dwa Jarmarki Bożonarodzeniowe – pod Bazyliką w Strzemieszycach w niedzielę 19 grudnia oraz w Fabryce Pełnej Życia od 16 do 19 grudnia.

Świąteczny kiermasz, koncerty, zabawy, kolędy i mnóstwo niespodzianek czeka, nie tylko na mieszkańców Dąbrowy Górniczej, ale na wszystkich którzy zjawią się w piątek, 17 grudnia od godz. 15.00 w Fabryce Pełnej Życia.

Ręcznie robione dekoracje świąteczne, wykonane przez uczniów dąbrowskich placówek oświatowych, członków stowarzyszeń i fundacji oraz specjalnie przygotowany program występów na scenie, to nie jedyne atrakcje piątkowego popołudnia. Ze sceny rozbrzmiewać będą świąteczne dźwięki w wykonaniu m.in. uczestników zajęć wokalnych Klubu Helikon i Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach oraz Miejskiej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Górniczej.

W tym samym czasie w budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia powstanie Fabryka Świętego Mikołaja, która zapełni się akcesoriami i materiałami do produkcji świątecznych wianków, stroików, unikatowych kartek bożonarodzeniowych. Będzie też okazja nagrać własnego miniaudiobooka, pastorałkę czy kolędę.

- To jest pomysł Miejskiej Biblioteki Publicznej. Specjalne studio będzie przygotowane w Warsztacie fabryki Pełnej Życia, no i każdy kto będzie miał odwagę będzie mógł taką kolędę zaśpiewać, nagrać sobie, no i puścić potem w czasie świąt u siebie w domu. Myślę, że pomysł jest super - powiedział nam Adam Pawlicki z Fabryki Pełnej Życia.

W sobotni poranek będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach organizowanych przez Fundację Fabryka Kulturalna, a własnoręcznie przygotowany wianek bożonarodzeniowy, anioł czy świąteczna świeca mogą być doskonałym prezentem dla najbliższych. W godzinach popołudniowych odbędzie się Targ na Zielonym, który będzie okazją do zaopatrzenia się w zdrowe, świąteczne wiktuały, bezpośrednio od lokalnych rolników i drobnych wytwórców, pojawi się na nim również wyjątkowe rękodzieło i naturalne kosmetyki.

Nie zabraknie na pewno ekologicznych warzyw, domowych przetworów, kiszonek, miodów, zdrowych, słodkich wypieków, wyjątkowych, czekoladowych produktów tworzonych ręcznie w małej manufakturze, aromatycznej kawy i cudownych pierników, wypiekanych i kunsztownie zdobionych.

Niedzielne przedpołudnie to tradycyjnie (w trzecią niedzielę miesiąca) Dąbrowski Jarmark Staroci, ale też bazar prezentów gwiazdkowych. W Warsztacie Fabryki w tym dniu królować będzie rękodzieło. Niepowtarzalne świece, ozdoby świąteczne i wiele innych rzeczy, które doskonale sprawdzą się jako bożonarodzeniowe prezenty.

W niedzielę 19 grudnia Jarmark Świąteczny odbędzie się też w Strzemieszycach Wielkich, pod bazyliką. Pośród licznych atrakcji, poza występami artystycznymi Zespołu Pieśni i Tańca PKZ „Gołowianie”, będą czekały animacje z Apli Papli (własnoręczne wykonywanie bombek na choinkę), Bieg Skrzata, konkurs na bożonarodzeniowy stroik z materiałów eco.

Będą też choinki dla mieszkańców – jako nagrody w konkursie oraz sprzedaż stroików (w celu charytatywnym – na rehabilitację i leczenie bliźniaków Adasia i Zuzi Matula ze Strzemieszyc Małych).

Tegoroczny jarmark zgromadzi wielu lokalnych rękodzielników, będzie można zaopatrzyć się w swojskie wyroby, kupić unikatowe rękodzieło wykonane na szydełku, niepowtarzalne ozdoby świąteczne, skarpetki i rękawiczki z wełny alpaki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE