Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dąbrowie Górniczej

i

Autor: Dariusz Nowak Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dąbrowie Górniczej

Będzie gdzie świętować. Dąbrowa Górnicza przygotowuje Jarmarki Bożonarodzeniowe

2021-12-06 14:21

W tym roku w Dąbrowie Górniczej zostaną zorganizowane dwa Jarmarki Bożonarodzeniowe – pod Bazyliką w Strzemieszycach w niedzielę 19 grudnia oraz w Fabryce Pełnej Życia od 16 do 19 grudnia.

Świąteczny kiermasz, koncerty, zabawy, kolędy i mnóstwo niespodzianek czeka, nie tylko na mieszkańców Dąbrowy Górniczej, ale na wszystkich którzy zjawią się w piątek, 17 grudnia od godz. 15.00 w Fabryce Pełnej Życia.

Ręcznie robione dekoracje świąteczne, wykonane przez uczniów dąbrowskich placówek oświatowych, członków stowarzyszeń i fundacji oraz specjalnie przygotowany program występów na scenie, to nie jedyne atrakcje piątkowego popołudnia. Ze sceny rozbrzmiewać będą świąteczne dźwięki w wykonaniu m.in. uczestników zajęć wokalnych Klubu Helikon i Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach oraz Miejskiej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Górniczej.

W tym samym czasie w budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia powstanie Fabryka Świętego Mikołaja, która zapełni się akcesoriami i materiałami do produkcji świątecznych wianków, stroików, unikatowych kartek bożonarodzeniowych. Będzie też okazja nagrać własnego miniaudiobooka, pastorałkę czy kolędę.

- To jest pomysł Miejskiej Biblioteki Publicznej. Specjalne studio będzie przygotowane w Warsztacie fabryki Pełnej Życia, no i każdy kto będzie miał odwagę będzie mógł taką kolędę zaśpiewać, nagrać sobie, no i puścić potem w czasie świąt u siebie w domu. Myślę, że pomysł jest super - powiedział nam Adam Pawlicki z Fabryki Pełnej Życia.

W sobotni poranek będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach organizowanych przez Fundację Fabryka Kulturalna, a własnoręcznie przygotowany wianek bożonarodzeniowy, anioł czy świąteczna świeca mogą być doskonałym prezentem dla najbliższych. W godzinach popołudniowych odbędzie się Targ na Zielonym, który będzie okazją do zaopatrzenia się w zdrowe, świąteczne wiktuały, bezpośrednio od lokalnych rolników i drobnych wytwórców, pojawi się na nim również wyjątkowe rękodzieło i naturalne kosmetyki.

Nie zabraknie na pewno ekologicznych warzyw, domowych przetworów, kiszonek, miodów, zdrowych, słodkich wypieków, wyjątkowych, czekoladowych produktów tworzonych ręcznie w małej manufakturze, aromatycznej kawy i cudownych pierników, wypiekanych i kunsztownie zdobionych.

Niedzielne przedpołudnie to tradycyjnie (w trzecią niedzielę miesiąca) Dąbrowski Jarmark Staroci, ale też bazar prezentów gwiazdkowych. W Warsztacie Fabryki w tym dniu królować będzie rękodzieło. Niepowtarzalne świece, ozdoby świąteczne i wiele innych rzeczy, które doskonale sprawdzą się jako bożonarodzeniowe prezenty.

W niedzielę 19 grudnia Jarmark Świąteczny odbędzie się też w Strzemieszycach Wielkich, pod bazyliką. Pośród licznych atrakcji, poza występami artystycznymi Zespołu Pieśni i Tańca PKZ „Gołowianie”, będą czekały animacje z Apli Papli (własnoręczne wykonywanie bombek na choinkę), Bieg Skrzata, konkurs na bożonarodzeniowy stroik z materiałów eco.

Będą też choinki dla mieszkańców – jako nagrody w konkursie oraz sprzedaż stroików (w celu charytatywnym – na rehabilitację i leczenie bliźniaków Adasia i Zuzi Matula ze Strzemieszyc Małych).

Tegoroczny jarmark zgromadzi wielu lokalnych rękodzielników, będzie można zaopatrzyć się w swojskie wyroby, kupić unikatowe rękodzieło wykonane na szydełku, niepowtarzalne ozdoby świąteczne, skarpetki i rękawiczki z wełny alpaki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"