Rafał Piech

i

Autor: Rafał Piech / Facebook

Antyszczepionkowcy będą mieć swoją partię. Na jej czele stanie prezydent Siemianowic Śląskich

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, który m.in. prezentuje antyszczepionkowe i spiskowe poglądy zarejestrował partię polityczną. Chce z nią wejść do Sejmu.

9 lutego 2023 r., Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię Rafała Piecha, który aktualnie jest Prezydentem Siemianowic Śląskich. Partia polityczna nazywa się Polska Jest Jedna. - Chcemy wyrwać Polskę z rąk zdrajców, ludzi, którzy nas sprzedają od 1989 roku, niszcząc polski przemysł i energetykę – mówi Rafał Piech

Partia polityczna Rafała Piecha

Rafał Piech piastuje stanowisko prezydenta miasta od 2014 r. W 2018 r. uzyskał reelekcję z poparciem 83,6 procent. W 2021 r. został liderem ruchu Polska Jest Jedna.

Programem PJJ jest m.in. wsparcie polskiego górnictwa, wprowadzenie dobrowolnego ZUS-u, czy wsparcie rolników. W 2015 r. prezydent Siemianowic Śląskich w Niepokalanowie zawierzył miasto Maryi. Sam Piech „zasłynął” z powodu jego wypowiedzi na temat pandemii Covid-19 i szczepionek. Według niego jest to „eksperyment medyczny, który niesie mnóstwo powikłań”. W tygodniku „Polityka” zauważono, że jego partia może przyciągać wszelkich zwolenników teorii spiskowych.

Biorąc pod uwagę obecnie wygłaszane poglądy przez członków partii Konfederacja, wszystko wskazuje na to, że partia Piecha w nadchodzących wyborach może pójść ramię w ramię, z takimi osobami jak Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak.