Alarm bombowy i pożar w Tarnowskich Górach. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia

i

Autor: KPP Tarnowskie Góry

"Ładunek 23"

Alarm bombowy i pożar w Tarnowskich Górach. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia

6 czerwca w budynkach Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach doszło do pożaru oraz alarmu bombowego. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia służb na wypadek wystąpienia zagrożenia w budynkach użyteczności publicznej.

Alarm bombowy i pożar w centrum Tarnowskich Górach

„Ładunek 23” – pod taką nazwą odbywały się we wtorek, 6 czerwca, ćwiczenia służb na wypadek wystąpienia zagrożenia w budynkach użyteczności publicznej w Tarnowskich Górach. Tuż przed godz. 9 oficer dyżurny tarnogórskiej policji odebrał zgłoszenie, że na terenie ratusza ma znajdować się ładunek wybuchowy, który wkrótce eksploduje.

Burmistrz Tarnowskich Gór podjął decyzję o ewakuacji budynku. Natomiast mundurowi zabezpieczyli teren. Policyjny pirotechnik, którego wspierał przewodnik psa do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych, sprawdzili budynek i nie znaleźli podejrzanego ładunku. 

Kilka minut przed godz. 11 odbyła się natomiast druga część ćwiczeń. Tym razem alarm przeciwpożarowy w budynku Urzędu Miasta przy ul. Sienkiewicza ponownie postawił na nogi służby. Strażacy rozpoczęli akcję ratunkową. 

- Zorganizowane ćwiczenia miały na celu sprawdzenie i doskonalenie organizacji prowadzenia działań ratunkowych wspólnie z innymi służbami, a także pracownikami urzędów na wypadek wystąpienia podobnych zagrożeń. W trakcie podsumowania dowódcy działań poszczególnych służb, a także przedstawiciele podmiotów biorących udział w ćwiczeniach wymienili swoje spostrzeżenia i pozytywnie ocenili współpracę wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie - informują policjanci.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE