Agnieszka Chylińska świętuje 30-lecie pracy artystycznej

i

Autor: Archiwum SE i Eski

Muzyka

Agnieszka Chylińska świętuje 30 lat na scenie. Z jubileuszową trasą zawita m.in. do katowickiego Spodka

2024-04-14 11:29

„Kiedyś do Ciebie wrócę" - tak zatytułowana jest trasa koncertowa, którą z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej rozpoczyna Agnieszka Chylińska. 28 kwietnia zaśpiewa w katowickim Spodku.

30-lecie na scenie Agnieszki Chylińskiej. Z nową trasą koncertową zawita także do Katowic

Agnieszka Chylińska, jedna z najpopularniejszych i najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek na scenie jest już 30 lat! Fani wiernie słuchają kolejnych jej kawałków i tłumnie przybywają bawić się na jej koncertach.

Teraz mają okazję świętować z nią okrągły jubileusz na nowej trasie koncertowej zatytułowanej „Kiedyś do Ciebie wrócę".

Artystka rozpoczyna 14 kwietnia od koncertu w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. 21 kwietnia zaśpiewa w Tauron Arenie w Krakowie, 28 kwietnia zawita na Śląsk - do katowickiego Spodka, a na koniec, 12 maja będzie można ją zobaczyć i posłuchać w Netto Arenie w Szczecinie. 

Czołówka polskiego rocka z O.N.A, potem kariera solowa i kolejne, wielkie hity

Agnieszka zachwycała swoim wielkim talentem już w 1994 roku, kiedy to zajęła miejsce na podium na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Wtedy też zaczęła się jej kariera z zespołem O.N.A. i trwała do 2003 roku. Nagrania z pięciu wydanych albumów zyskały olbrzymie zainteresowanie, co uplasowało grupę w czołówce polskiego rocka. 

Wokalistka postanowiła postawić na solową karierę muzyczną. Od 2009 wydała cztery albumy studyjne: Modern Rocking (2009), Forever Child (2016), Pink Punk (2018) i Never Ending Sorry (2022). Trzy z nich dotarły do pierwszego miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS. Za sprzedaż otrzymała jedną potrójną platynową płytę, jedną platynową i dwie złote.

Najbardziej cenione utwory muzyczne w zbiorach artystki to m.in. „Nie mogę Cię zapomnieć", „Zima", „Wybaczam Ci", „Niebo", „Kiedy przyjdziesz do mnie", „Niczyja", „Niekochana", „Królowa łez", „Mam zły dzień", „Kiedy powiem sobie dość", „Winna", „Kiedyś do Ciebie wrócę", „Drań" czy też „Kochaj ją". 

Quiz. Królowie polskiego rocka lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich kultowe przeboje?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „12 groszy” Kazika Staszewskiego. „Więc mam wyższe wykształcenie, chociaż studiów nie skończyłem, jak...”