Adam Burek

i

Autor: UM Bytom

Bytom

Adam Burek nie jest już trenerem Polonii Bytom. Tymczasowo na jego miejsce wskoczył Łukasz Tomczyk

O tym, że Adam Burek przestał pełnić rolę trenera Polonii Bytom, poinformował bytomski magistrat. Powodem tej decyzji są "niezadowalające wyniki sportowe".

Adam Burek objął stanowisko pierwszego trenera na początku tego roku, zajmując miejsce Ryszarda Wieczorka. Poprowadził Polonię w 27 meczach ligowych na poziomie 3 i 2 ligi. W czerwcu wywalczył z drużyną awans na szczebel centralny, triumfując również w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN.

Za kadencji Burka Polonia Bytom rozegrała w obecnym sezonie II ligi 10 spotkań, w których dwukrotnie zdobyła komplet punktów, plasując się obecnie na 16 miejscu a tabeli.

Tymczasowym trenerem niebiesko-czerwonych został Łukasz Tomczyk, dotychczas asystent Burka. 34-latek ma na swoim koncie pracę w sztabach szkoleniowych pierwszoligowych: Resovii Rzeszów, Wisły Kraków oraz GKS Katowice. Prowadził również samodzielnie Victorię Częstochowa.

Wkrótce zostanie ogłoszona informacja o wyborze nowego szkoleniowca pierwszej drużyny Polonii Bytom.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE