30 stycznia odbędzie się 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby już pracują i szukają chętnych wolontariuszy

2021-12-02 13:11
Wolontariusze WOŚP
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Wolontariusze WOŚP

Trwają przygotowania do 30 Finału WOŚP. Chociaż jubileuszowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dopiero 30 stycznia sztaby już ruszyły i przyjmują chętnych do kwestowania z puszkami.

Rejestracja wolontariuszy w Sosnowcu odbywa się tylko internetowo.

- W tym roku gramy dla okulistyki dziecięcej, więc każdy kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę zapraszamy do wzięcia udziału w wolontariacie. Strona www.iwolonatriusz.wosp.org.pl tam można się zarejestrować właśnie droga elektroniczną i już wtedy trzeba tylko czekać na potwierdzenie ze sztabu - mówi szefowa sosnowieckiego sztabu WOŚP Ewelina Stasik.

Chętnych nie brakuje, bo ludzie lubią pomagać.

- Taka chęć pomagania jest wpojona zarówno w domu przez rodziców, jak i potem przez szkołę. Wolontariat cieszy się dużym powodzeniem, bo są duże potrzeby. Jeżeli tacy młodzi ludzie od początku słyszą, że warto pomagać i zaczną raz, to potem ciężko jest w jakiś sposób odmówić tej pomocy innym. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy okazji tego, że pomaga, daje też takie poczucie wspólnoty - dodaje Ewelina Stasik.

Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów.

Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych.

Z pieniędzy zebranych podczas 30-go finału mają zostać zakupione m.in. angiografy dwupłaszczyznowe do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografy dna oka czy stoły operacyjne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE