Znani złomiarze przyjadą do Siedlec, by wesprzeć zbiórkę złomu dla Nataszki [AUDIO]

2021-06-09 10:50 Monika Półbratek
Plakat akcji
Autor: fot. Rafał Zięcina

„Dla Nataszki Złomki w akcji” – to tytuł charytatywnej zbiórki złomu, która trwa na terenie Siedlec i powiatu siedleckiego. Przypomnę, że 3,5-letnia Natasza Żółkowska cierpi na złośliwy nowotwór, a rodzina i znajomi od miesięcy prowadzą akcje, które mają wesprzeć jej leczenie. W pomoc włączyli także znanych z telewizyjnego show złomiarzy, którzy rok temu pomagali przy podobnej zbiórce w Siedlcach i Skórcu.

W tamtym roku też zbieraliśmy złom, w dwóch edycjach. Uzbieraliśmy pokaźną kwotę, którą przekazaliśmy na operację Marysi Tchórzewskiej. Dziewczynka jest już po zabiegu w USA i wróciła szczęśliwie do Polski. Teraz podjęliśmy decyzję z kolegą Krzysztofem, żeby pomóc Nataszy. Zbyszek i Misiek z firmy Piotrostal z Tłuszcza, znani z programu Discovery „Złomowisko.pl”, przyjadą nam pomóc odbierać złom od ludzi. Jest to szczytny cel, bo małe dziecko potrzebuje pomocy, dlatego zebraliśmy nasze wszystkie siły i poprosiliśmy ekipę z Piotrostalu, żeby nam w tym pomogła. Bo wiadomo, że jak jest zaangażowana jakaś znana osoba, to zawsze ktoś chętniej zdecyduje się wspomóc akcję – mówi jej pomysłodawcaRafał Zięcina.

Złom w różnej postaci, np. stare części ogrodzenia czy metalowe sprzęty gospodarstwa domowego, można przekazywać codziennie, aż do 26 czerwca, kiedy odbędzie się finał zbiórki.

Zbierali złom charytatywnie

Zachęcamy! 26 czerwca akcję finałową zaczynamy o godz. 9.00. Do tego dnia można się do nas zgłaszać poprzez kontakt telefoniczny (na nr: 511 154 272) lub mailowy (na adres rafalziecina@onet.pl). Są one zamieszczone wraz z informacjami również w grupach na Facebooku: „Armia Nataszy”, a także „Licytujemy dla Nataszki Żółkowskiej”. Zapraszamy i pamiętajmy, że dobro wraca! – dodaje Rafał Zięcina.

Zbiórkę zdecydowali się wesprzeć także siedleccy motocykliści z grupy Moto Siedlce. Więcej na temat akcji można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o charytatywnej zbiórce złomu w Siedlcach i powiecie siedleckim na rzecz Nataszki Żółkowskiej:
Plakat akcji
Autor: fot. Rafał Zięcina Plakat akcji