Zarzuty dla kilkunastu pseudokibiców Polonii Warszawa po bójce na siedleckim stadionie

2022-07-26 15:26
Zarzuty dla kilkunastu pseudokibiców Polonii Warszawa po bójce na siedleckim stadionie
Autor: fot. Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

Pseudokibice, którzy wywołali bójkę na stadionie w Siedlcach, usłyszeli już zarzuty. Mowa o kilkunastu kibicach Polonii Warszawa, którzy w sobotę (23 lipca) podczas meczu warszawskich piłkarzy z zawodnikami Pogoni Siedlce, wtargnęli na stadion i starli się z lokalnymi kibicami. Walczących rozdzielili mundurowi, którzy zatrzymali 17 osób. Jak poinformowała nas dzisiaj (26 lipca) siedlecka policja, 15 z tych osób usłyszało już zarzut udziału w bójce. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

– W minioną sobotę, 23 lipca, podczas pierwszej połowy meczu piłki nożnej Pogoń Siedlce-Polonia Warszawa, ok godz. 17:40 na terenie Stadionu Miejskiego w Siedlcach, a konkretnie w strefie buforowej odgradzającej płytę boiska od ogrodzenia zewnętrznego obiektu, doszło do bójki pomiędzy kibicami. Z naszych ustaleń wynika, że kibice przyjezdni, którzy po zidentyfikowaniu ich przez ochronę przekroczyli bramki stadionu, nie zajęli wyznaczonych miejsc. Wtargnęli oni natomiast w strefę buforową stadionu. Tam doszło do bójki pomiędzy nimi, a kibicami miejscowymi, którzy zeszli z wcześniej zajętych miejsc na strefie kibica – opowiada mł. asp. Małgorzata Mazurek-Pawlik z siedleckiej komendy.

Zaniepokojony przebiegiem wydarzeń organizator imprezy, zawnioskował o wkroczenie na stadion policjantów. W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia zgromadzonych osób, dowódca działań, prowadzonych w związku z zabezpieczeniem meczu, podjął decyzję o wprowadzeniu na teren obiektu sił policyjnych i rozdzieleniu walczących.

– Policjanci zabezpieczający mecz wkroczyli do akcji. Aby przywrócić ład i porządek, mundurowi zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i pałek służbowych. Zatrzymano 15 pseudokibiców przyjezdnych, którym zostały przedstawione zarzuty udziału w bójce. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast dwie inne osoby, lokalni mieszkańcy, po szczegółowych przesłuchaniu zostali zwolnieni – informuje Małgorzata Mazurek-Pawlik.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, aby ustalić następne osoby, które brały udział w bójce. Niewykluczone są zatem kolejne zatrzymania.

Źródło: KMP Siedlce

Sonda
Czy jesteś kibicem siedleckiej Pogoni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE