X Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Sztuka plus Komercja” w Siedlcach – otwarty! [FOTO GALERIA]

2022-10-01 10:31
X Ogólnopolski Festiwal Teatrów Sztuka plus Komercja w Siedlcach został otwarty!
Autor: fot. Monika Półbratek

W Siedlcach został już oficjalnie otwarty (w piątek, 30 września) X Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Sztuka plus Komercja”. W tym roku na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce obejrzymy 10 spektakli i dwa koncerty – Michała Bajora i Stanisławy Celińskiej. Pierwszym spektaklem konkursowym, który zainaugurował Festiwal w CKiS była "Metoda na wnuczka" w reż. Emiliana Kamińskiego. Patronem artystycznym X edycji Festiwalu jest aktor Robert Rozmus.

– Na siedleckiej scenie grało mi się świetnie! Mogę się pochwalić już kilkoma wizytami w Siedlcach i zawsze jest super. My artyści też zawsze komentujemy za kulisami jak jest, po prawie każdym przedstawieniu w różnych częściach kraju, ale tu jest nam zawsze fajnie. Jesteśmy zawsze dobrze przyjmowani. Zarówno Dyrektor, który z jednej strony w jakiś taki sposób zawodowy, a z drugiej w taki fajny sposób socjalny i ludzki nas podejmuje, jak i publiczność, która zawsze jest uśmiechnięta i sprzyjająca temu, że chce nam się grać, pokazywać i… pachnieć na tej scenie. Myślę że tak też było dzisiaj i bardzo się cieszymy, że mogliśmy tu być – powiedział po inauguracyjnym spektaklu „Metoda na wnuczka” Robert Rozmus, jeden z aktorów w przedstawieniu, a jednocześnie patron artystyczny Festiwalu.

W 2022 roku podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu „Sztuka plus Komercja” na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w Centrum Kultury i Sztuki będzie można zobaczyć jeszcze następujące spektakle:

 • „Ciemno” – 8 października o godz. 19.00
 • „Seks dla opornych” – 14 października o godz. 20.00
 • „Małżeństwo to morderstwo” – 23 października o godz. 19.00
 • „Dwie połówki pomarańczy” – 28 października o godz. 19.00
 • „Goło i wesoło” – 14 listopada o godz. 20.00
 • „Telewizja kłamie” – 20 listopada o godz. 19.00
 • „Seks, miłość i podatki” – 27 listopada o 19.00
 • „Prezent urodzinowy” – 4 grudnia o 19.00
 • „Kolacja dla głupca” – 7 grudnia o 19.00

Odbędą się także dwa koncerty, podczas których wystąpią:

 • MICHAŁ BAJOR - Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie – 1 października o godz. 19:00
 • STANISŁAWA CELIŃSKA – koncert 18 listopada o godz. 19:00.

Ponadto, podczas Gali Finałowej Festiwalu 18 grudnia na siedleckiej scenie wystąpi ponownie ROBERT ROZMUS, który zaśpiewa piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Więcej informacji o repertuarze Festiwalu znajdziecie na stronie: www.ckis.siedlce.pl.

Sonda
Czy lubisz chodzić do teatru?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE