Akademia Przyszłości w Siedlcach szuka darczyńców

i

Autor: fot. Akademia Przyszłości

„Wykreśl zwątpienie, uruchom marzenia”. Akademia Przyszłości szuka darczyńców!

2021-11-09 20:41

Akademia Przyszłości w Siedlcach rozwija swoje działania. Zawiązała współpracę z pierwszą szkołą podstawową, a obecnie szuka darczyńców. Bliźniaczy projekt Szlachetnej Paczki, który w Polsce jest znany od wielu lat, a na gruncie siedleckim wystartował dopiero w tym roku, ma pomóc dzieciom z niską samooceną lub problemami w nauce. Wesprzeć go mogą także mieszkańcy regionu, fundując dzieciom Indeksy Sukcesów.

Dzięki dużej pomocy radia Eska i Waszym reportażom, udało nam się zdobyć szkołę. Jest to Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach. Aktualnie wraz z dyrekcją i koordynatorem szkolnym pozyskujemy dzieci do programu – informuje Iza Majewska, liderka Akademii Przyszłości w Siedlcach. Jak dodaje, do pomocy siedleckim dzieciom udało się już pozyskać także pierwszych wolontariuszy. Niektórzy z nich są obecnie w trakcie szkolenia.

„Wykreśl zwątpienie, uruchom marzenia” – pod takim hasłem Akademia Przyszłości zachęca do fundowania Indeksów Sukcesów. Otrzymają je dzieci, które w siebie nie wierzą i potrzebują wsparcia, by się rozwijać. W tym roku znajdą się wśród nich także uczniowie z siedleckiej „Dziesiątki”. Pomóc można jednak dowolnemu dziecku z całej Polski.

Została otwarta baza naszych akademiowych dzieci, zgłoszonych już do programu, gdzie są opisane ich trudności, to z czym się zmagają i o czym marzą. Darczyńca może wesprzeć cały rok pracy z dzieckiem, kupując tzw. Indeks Sukcesów za kwotę 1000 zł. Ale może też dołączyć do wielu różnych darczyńców, którzy wspólnie składają się na jeden indeks dla dziecka. Z tych pieniędzy my, jako Stowarzyszenie Wiosna, organizujemy różne eventy dla tych dzieci, kupujemy jakieś drobne podarki, np. organizujemy wydarzenie, jakim jest inauguracja roku akademickiego, kiedy wszyscy się spotykamy, i na tę inaugurację jest przygotowywana wyprawka dla dzieci – opowiada Iza Majewska.

Warto dodać, że darczyńca może też poprosić o możliwość otrzymywania raportów, dotyczących postępów dziecka, które wspiera. Baza wszystkich dzieci Akademii Przyszłości, wraz z ich historiami, jest dostępna na stronie akademiaprzyszlosci.org.pl. W całej Polsce w ramach programu pomoc ma w tym roku uzyskać ok. 1800 dzieci.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE