Włączą sygnalizację świetlną w Żelkowie. „Będzie bezpieczniej”

2021-01-12 15:57 Joanna Soćko
Sygnalizacja na skrzyżowaniu DK2 i DW803 jest gotowa do pełnego uruchomienia
Autor: fot. Joanna Soćko Sygnalizacja na skrzyżowaniu DK2 i DW803 jest gotowa do pełnego uruchomienia

Do tej pory była, ale jakby jej nie było. Teraz to się zmieni. Sygnalizacja świetlna, którą blisko półtora roku temu zainstalowano na zjeździe z obwodnicy Siedlec do miejscowości Żelków-Kolonia zostanie uruchomiona. Długi proces montażu urządzeń potrzebnych do tego, by światła mogły działać i spełniać swoją rolę dobiega końca.

Sygnalizacja na krajowej „dwójce” ma zostać włączona jeszcze w tym miesiącu. - Instalacja została wykonana, proces przyłączenia do sieci energetycznej przez zakład energetyczny zakończył się, umowy zostały zawarte, PGE zainstalowało liczniki energii elektrycznej, pozostało wdrożenie organizacji ruchu. Do połowy stycznia planujemy włączyć sygnalizację świetlną - informuje Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

obwodnica
Autor: fot. Joanna Soćko

Sygnalizacja została zamontowana na skrzyżowaniu krajowej „dwójki” i drogi wojewódzkiej nr 803. Ma zwiększyć bezpieczeństwo w tamtym miejscu. - Na tym skrzyżowaniu dochodzi do kolizji, między innymi z uwagi na brak odpowiedniej widoczności dla kierowców - dodaje Małgorzata Tarnowska.

Koszt budowy i montażu sygnalizacji to ok. 80 tysięcy złotych. Pokryła go w całości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach