„Wiosna w obiektywie”. Konkurs dla młodych pasjonatów fotografii

2021-03-15 17:01 Joanna Soćko
krokusy
Autor: fot. pixaby

Rozświetlona słońcem, mieniąca się wielobarwnymi krokusami, głośna od ptasich śpiewów – wiosna, to jedna z bardziej „fotogenicznych” pór roku. Nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach zachęcają uczniów do wyjścia z domu, uwiecznienia budzącej się do życia przyrody i wzięcia udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Wiosna w obiektywie”.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, czyli w popularnej „Kolejówce” jest kierunek „technik grafiki i poligrafii cyfrowej”, który skupia wokół siebie wielu miłośników fotografii. Uczniowie i nauczyciele swoją pasją chcą zarażać innych - stąd pomysł na konkurs. Oprócz tego jest jeszcze jeden powód.

- Ze względu na trudną sytuację i edukację zdalną chcieliśmy bardzo aby młodzież, która teraz zmuszona jest niestety do tego, żeby korzystać z edukacji w swoich domach, żeby ich oderwać od monitorów, pobudzić do działania i włączyć się w te pasje, które są udziałem uczniów naszej szkoły i kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej – wyjaśnia Monika Kowalczyk, p.o. dyrektora ZSP nr 6 w Siedlcach.

Zasady udziału w konkursie są bardzo proste.

- Uczniowie muszą wykonać zdjęcia wiosny, która się nam budzi teraz do życia. W konkursie należy wysłać maksymalnie 3 fotografie wykonane oczywiście przez siebie indywidualnie, nie mogą to być prace ani powielone, ani wzięte znikąd indziej - tłumaczy Weronika Makowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół średnich z terenu miasta i gminy Siedlce.

- Tak naprawdę liczy się kreatywność, fajne ujęcie, fajny pomysł. Trzeba podkreślić, że w jury będą eksperci z dziedziny fotografii i liczymy na to, że młodzież, dzieciaki wykażą się dużą inwencją twórczą - dodaje Anita Fatyga, nauczyciel języka angielskiego.

kolejowka_konkurs
Autor: fot. Joanna Soćko Od lewej: Weronika Makowska, Monika Kowalczyk, Anita Fatyga

Prace można przesyłać do 23 kwietnia. Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie internetowej ZSP nr 6

Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody. Specjalne wyróżnienie otrzyma też szkoła, z której zgłosi się najwięcej uczniów.

Patronat honorowy nad I Międzyszkolnym Konkursem Fotograficznym „Wiosna w obiektywie” objęli: prezydent miasta Siedlce i rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Radio ESKA Siedlce jest patronem medialnym wydarzenia.

plakat_wiosna
Autor: .
Kurs języka polskiego w siedleckim UPH