Uwaga na włamywaczy! Coraz więcej okradzionych mieszkań w powiecie siedleckim

2022-07-28 17:57
drzwi
Autor: fot. pixaby

Plaga włamań do mieszkań i domów w powicie siedleckim. Tylko od maja do lipca było ich ok. 50. Wakacje to żniwa dla przestępców. Policja apeluje o czujność i podpowiada co zrobić, by nie paść ofiarą złodzieja.

- To, co można zrobić na już, to przede wszystkim zainstalować w swoich drzwiach dobre zamki, warto sprawdzić czy są to zamki dobrej jakości, a nie na przykład takie, które łatwo wypchnąć, warto też powiedzieć o oknach, jeśli chodzi o mieszkania w blokach, to tutaj przede wszystkim przestrzegam mieszkańców niskich kondygnacji i apeluję o zamykanie okien, kiedy nie ma nas w domu, kiedy wychodzimy np. do pracy, do włamań dochodzi także w dzień a takie otwarte czy rozszczelnione okno to okazja dla złodzieja - radzi Małgorzata Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Porządne zamki i zamknięte okna to połowa sukcesu. Warto też dobrze żyć z sąsiadami. - Kiedy jedziemy na wakacje i dłużej nie będzie nas w domu, to warto powiedzieć o tym sąsiadowi i poprosić żeby zerknął na nasze mieszkanie lub dobrze mieć kogoś bliskiego, kto zajrzy do mieszkania, wyjdzie na balkon podlać kwiaty, zapali światło, żeby było widać, że ktoś jest w tym mieszkaniu - tłumaczy Małgorzata Mazurek. Przestrzega też przed zostawianiem drogich przedmiotów w widocznych miejscach w domu. Pieniądze najlepiej trzymać w banku.

QUIZ - czy te przepisy są prawdziwe?

Pytanie 1 z 10
Na chodniku nie mogą parkować auta osobowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 2,5 tony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE