UPH Siedlce. Sesja letnia nie dla wszystkich zdalnie [AUDIO]

2021-06-22 14:52 Joanna Soćko
UPH Siedlce
Autor: fot. Joanna Soćko

Egzaminacyjny maraton w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach – trwa sesja letnia. Przez pandemię koronawirusa, większość egzaminów przeprowadzanych jest online. Są jednak wyjątki.

Te dotyczą kierunków medycznych. - Chodzi o pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne, gdzie egzaminy przeprowadzane są w trybie stacjonarnym, no bo również w ten sposób prowadzone były zajęcia - takie były założenia kształcenia, te kierunki wymagają stacjonarnych zajęć i tak też będą weryfikowane - mówi Beata Gałek, rzecznik prasowy siedleckiej uczelni.

Na wszystkich pozostałych kierunkach sesja odbywa się zdalnie. Studenci i wykładowcy mają do dyspozycji specjalną platformę internetową. Choć na pewno jest łatwiej, to zdający przyznają, że tęsknią za sesją w tradycyjnej formie.

- To jest inny kontakt z wykładowcą, nauczycielem, inne odczucia, inne wspomnienia

- Właściwie przygotowania do sesji niczym się nie różnią, ale wiadomo że wolelibyśmy być tutaj na uczelni, w bezpośrednim kontakcie z wykładowcami i studentami, myślę że to wróci do normy…

Mówią studenci UPH. POSŁUCHAJ:

Ta wyczekiwana normalność ma wrócić na uczelnie wraz z nowym rokiem akademickim. Oczywiście pod warunkiem, że sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim. Zobacz jak to wygląda