stbs

i

Autor: JS

STBS wybuduje nowy blok. Duże zainteresowanie mieszkaniami

2022-05-13 14:38

Ma mieć 50 mieszkań i być bardzo dobrze przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do budowy nowego bloku przy ul. Gospodarczej.

Spółka ma już pozwolenie na budowę. - W miesiącu czerwcu przymierzamy się do ogłoszenia przetargu, budynek będzie składał się z 50 mieszkań, od 35 do 57 m2 zlokalizowanych na trzech piętrach - mówi Adam Zawadzki, prezes STBS-u.

Nowy blok ma mieć wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. - Będą oczywiście klatki schodowe wyposażone w windy, ale w windy ponad standard, bo będą miały one długość ponad 2 metry, więc będą wchodziły dwa wózki dla niepełnosprawnych równocześnie, wejścia do budynków z poziomu zero, także nie będzie żadnego stopnia, będzie można dostać się pod samą windę - wymienia prezes STBS-u.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem blok będzie gotowy za dwa lata. Koszt inwestycji to ponad 16,5 mln zł.

Zainteresowanych mieszkaniami nie brakuje. Zgłosiło się już 60 osób. Pierwszeństwo mają ci, którzy są liście prowadzonej od lat przez STBS.

Jak dobrze znasz popularne polskie seriale? QUIZ

Pytanie 1 z 10
"Stulecie Winnych": z jakiej miejscowości pochodzi tytułowa rodzina?
Stulecie Winnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE