Spotkanie z tancerzami LUZ-u i seans filmu „A-ha” w ramach cyklu „Kino z pasją”

2021-10-12 12:41
plakat
Autor: fot. NOVEKINO Siedlce

To będzie wieczór pełen filmowo-muzycznych emocji. Film dokumentalny „A-ha”, który przeniesie widzów w świat muzyki lat 80., rozmowa o pedagogice tańca i spotkanie z choreografką Joanną Woszczyńską oraz tancerzami LUZ-u – to atrakcje najbliższego czwartkowego wieczoru z cyklu „Kino z pasją”.

14 października wyświetlimy kolejny dokument, który przeniesie nas tym razem w świat muzyki złotych lat 80. Jest rok 1982, trzech młodych Norwegów podejmuje decyzję o wyjeździe z kraju i wynajęciu kawalerki w Londynie. Przysłowiową chwilę później docierają na szczyt listy Billboardu, sprzedają miliony płyt, które pokrywają się w szybkim tempie złotem i platyną, a ich utwory wchodzą na zawsze do kanonu muzyki rozrywkowej. Filmowa biografia zespołu A-ha, bo o nim oczywiście mowa, nie jest jednak cukierkową opowieścią o narodzinach gwiazdy; w tym przypadku ten ogromny sukces ma także swój bardzo gorzki smak. „A-ha nigdy nie było oparte na przyjaźni, połączyła nas muzyka” – te słowa dobitnie określają relacje łączące członków zespołu, którzy dwukrotnie rozstawali się, za każdym razem wracając jednak po przerwie do studia nagraniowego i na trasę koncertową. Chociaż w oddzielnych garderobach i limuzynach... – opowiada Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka cyklu.

Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ
Autor: fot. MOK w Siedlcach Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ

Przed projekcją filmu poprowadzi ona spotkanie z gośćmi wieczoru. Tym razem będą nimi tancerze, członkowie Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, a także kierownik artystyczny zespołu i choreograf Joanna Woszczyńska.

To wielokrotni mistrzowie Polski i świata, mający na swoim koncie wiele artystycznych projektów, a ostatnio także świetnie przyjęty przez jurorów występ w popularnym, telewizyjnym talent show. Pod okiem Joanny Woszczyńskiej zespół przygotował układ taneczny, który wprowadzi widzów w atmosferę filmu. Będzie to również okazja do krótkiej rozmowy o tym, jaką rolę taniec odgrywał w promocji i ilustracji muzyki lat 80-tych – dodaje Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

Seans filmowy i spotkanie w klimacie tanecznym już w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w NoveKino Siedlce.

plakat
Autor: fot. NOVEKINO Siedlce